Kampania przed rosyjskim referendum konstytucyjnym, które m. in. może przedłużyć władzę prezydenta Władimira Putina nawet do 2036 r., wystartowała od publikacji półtoraminutowego klipu wideo promującego tzw. tradycyjne wartości. Prezydent w nim nie występuje, poparcie dlań ostatnio nieco słabnie, ale treść tego wideo jest taka, że Youtube od razu go usunął.

Akcja rozgrywa się w roku 2035, w sierocińcu. Jego kierowniczka przygotowuje ok. 5-letniego chłopca do adopcji. „Pietia, cieszysz się, że zobaczysz twego tatę i mamę? Dziecko się cieszy, więc kierowniczka zaprasza przyszłego ojca, który zabiera go na zewnątrz. „A gdzie jest mama?” – pyta Pietia. „Oto ona, twoja nowa mama” – wtedy z samochodu wychodzi mocno zniewieściały, umalowany facet i daje dziecku prezent, sukienkę. Pietia jest rozczarowany i przestraszony. Kierowniczka spluwa na ziemię. „Nie przejmuj się, teraz będziesz miał kompletną rodzinę” – mówi ojciec, a głos spoza kadru: „Taką Rosję wybierasz? Zdecyduj o przyszłości kraju. Głosuj za poprawkami do konstytucji.”

Gdyby więc miało wygrać „nie”, taki ma być scenariusz przyszłości. Według badań socjologicznych, ponad 80 proc. Rosjan uważa związki homoseksualne za godne społecznego potępienia. Kreml idzie więc  drogą gloryfikacji tzw. wartości tradycyjnych, jak „wiara w Boga”, „pamięć o obrońcach ojczyzny”, „obrona prawdy historycznej”, czy „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny”. Nie ma mowy o legalizacji innych związków, jak na „perwersyjnym Zachodzie”.

Klip został wyrzucony przez Youtuba, ale pojawia się w telewizji i internecie, by wznowić kampanię przed referendum przewidzianym na 1 lipca, przerwaną z racji epidemii covid-19. Rachunek jest prosty: głosowanie antygejowskie ma większe szanse zmobilizować elektorat, niż bezpośrednio na prezydenta, którego popularność spadła najniżej od czasu, gdy objął władzę. Jest ona ciągle wysoka, lecz – ironia losu – aktor, który na wideo gra „matkę” chłopca, Aleksander Filimonienko, ogłosił, że zagłosuje na „nie”.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny”… Cóż za ohyda, autorze!
  Najwyża pora przekazać pedałom odpowiedzialność za politykę prokreacyjną społeczaństw!

 2. Panie Pawle, dyskusja z szczującymi trollami prawicowymi sensu nie ma. Smutne tylko, że PT Redakcja przepuszcza takie kwiatki wyrosłe na nawozie, jak ziomek czy skorpion

  Ciekaw jestem czy rzeczony skorpion jest tożsamy z https://www.maxmodels.pl/fotograf-skorpion13.html

  Z tego, co o nim wiadomo spoza sieci – wydaje się to możliwe..

  1. Głupiś jak but godząc się aby jakiś prywatny jankeski portal cenzurował treści „po uważaniu”, zacznij napirdalać na jakieś jankeskie korpo albo na hamerykańskich władców to też cię zbanują………..
   Głupiś jak but ale kojarzę cię ze wcześniejszych postów i wiem jak bardzo tęsknisz za prewencyjną cenzurą kmiotku.

  2. ziomek
   Po co dzień w dzień siedzisz na prywatnym jankeskim portalu?Nie męcz się chłopie.Idź na jakąś tvpinfo albo na spacer.

  3. No cóż… kolejny ,,śledczy” z bożej łaski nam się objawił… Ruska mgła z Ciebie Jacejku wyłazi, i to na każdym kroku. (jak czegoś nie zerżniesz od lepszych od siebie w piórze – to klepiesz czypoczy…) I kiepawy rewalucjanier klawiaturowy… ilu już takich mocnych gębie a głęboko schowanych za kurtyną spotkałem… przekonanych o własnej doskonałości i nieomylności. I nasyconych jak arbuz wodą brakiem poszanowania dla prawa (jeżeli jest mu z nim nie po drodze)… Reasumując: jak mawiają wyzwolone babki – rozwijałeś się do piątego roku życia, a później już tylko rosłeś i kupowałeś sobie coraz droższe zabawki.

  4. Piotruś,Maciuś,Bojanek,Jacejek.Zastanawiał się skorpion z jakiego zaburzenia psychicznego wynika robienie ze wszystkich dookoła dzieci.czy nie interesują skorpiona takie psychologiczne głupoty.Skorpion,skorpion …to brzmi groźnie.

 3. Szkoda czasu na czytanie głupawych komentarzy.Tu już nie chodzi o żadne LGBT tylko o reakcje ludzi i co można na tym ugrać.ZAGROŻENIE.W Polsce PiS wespół z TVP straszą,bo trzeba czymś straszyć -zamachem smoleńskim(polecam wywiad Kurskiego o Macierewiczu z 2014 roku przed Kurskiego nawróceniem),Rosją,Niemcami,Tuskiem,imigrantami-pierwotniakami i cholerą,czarnymi,żółtymi,czerwonymi,rudymi,Owsiaku
  (polecam wywiad Owsiaka z Holecką przed jej nawróceniem)lewicą(więc uważajcie na jaką stronę wchodzicie bo mamy was namierzonych). To działa.I do puki to będzie działać będzie się mieszać takim gamoniom jak Wy P.T komentatorzy w głowach.
  Pozdrawiam

  1. I pedałami oczywiście.Przepraszam.Zapomniałem czym się najbardziej straszy.

 4. I z czego się cieszysz redaktorze??? Z takiej ,,wolności wypowiedzi” gdzie właściciel decyduje co mu się podoba, a ci nie (albo ma taki deal z DS USA) bo to ,,niepoprawne” politycznie?
  Powrotu Mysiej w wydaniu Zuckerberga&co. się zachciewa?
  Abyście za lat kilka (jako ,,wrogie USA elementy”) nie płakali. Neo MACCARTYZM już się czai za rogiem.

  1. Wolność słowa to nie prawo do szczucia na kogokolwiek i tyle

  2. @Paweł.
   A Pozwolę zadać takie pytanie – KTO BĘDZIE OCENIAŁ KIEDY NASTĘPUJE OWO ,,SZCZUCIE”???
   Bo w odczuciu każdego człowieka – będzie to inny poziom. Wszystko zależy od indywidualnych przekonań i doświadczeń.
   Czyli Mysia i ,,zapisy”… Czy ,,lewicowcy” nie są zdolni do jakiejkolwiek refleksji?
   Od oceny wszystkich takich zachowań nie jest instytucja cenzorska, a sądy powszechne!
   Jeżeli ktoś czuje się obrażony – niechaj się skarży. Od razu ubędzie takich, którzy nawołują do nienawiści.
   Kapiszi? czy trzeba jeszcze obrazkowym przedstawić?

  3. Masz 100% racji Skorpion a tyś durny jak kołek w płocie panie Pawle — jeśli jankesowi nie spodoba się materiał na którym Szygiel, Nowak czy Wiśniowski jadą po jakimś „hamerykańskim” korpo i go usunie też się będziesz cieszył?
   Jest rzeczą popirdoloną do kwadratu, że jakiś obcy podmiot decyduje o treściach mając dodatkowo pozycję monopolisty, czas aby POSZCZEGÓLNE PAŃSTWA i ich prawodawstwo decydowało o takich sprawach a nie jakiś pryszczaty bubek z doliny krzemowej!!!!!

  4. Większość tzw. liberałów wcale nie uważa cenzury za coś złego, pod warunkiem, że to „MY” cenzurujemy. Pod hasłem „moja prawda jest mojsza niż twojsza”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …