Homofobiczny skandal na posiedzeniu kaliskiej rady miasta. Radna Prawa i Sprawiedliwości wyrażała nieprawdziwe i obraźliwe opinie na temat homoseksualistów. Co więcej, jej występ miał miejsce podczas dyskusji nad uchwałą „Kalisz bez nienawiści”

Uchwalenia dokumentu chcieli radni Platformy Obywatelskiej. Ich zdaniem władza samorządowa w sposób zdecydowany powinna potępić akty nienawiści, które zdarzają się w mieście regularnie od kilku tygodni. Na murach pojawiły się hejterskie napisy wymierzone w społeczność LGBT, a także homofobiczne banery. Proboszcz jednej z parafii nazwał Roberta Biedronia „pedałem”. 
Radni PO uważają, że takie zdarzenia mogą trwale odbić się na wizerunku miasta. „Na tej podstawie można łatwo przypisać nam opinię społeczeństwa ksenofobicznego. Tymczasem taka opinia jest w stosunku do zdecydowanej większości z nas niesprawiedliwa i fałszywa. Niniejsza deklaracja ma o tym zaświadczać i definiować stan prawdziwych nastrojów w naszym mieście” – czytamy w ich oświadczeniu. 
Ostatecznie uchwała nie została przyjęta. Przeciwko głosowali radni PiS. 
„Kalisz chce budować swoją przyszłość na fundamencie otwartości, szacunku i współpracy ze wszystkimi ludźmi dobrej woli. Każdy człowiek, który chce tworzyć przyjazną atmosferę i harmonijną współpracę na rzecz budowy naszej wspólnoty samorządowej, jest wśród nas mile widziany, bez względu na jego pochodzenie, narodowość, wyznanie, światopogląd czy orientację seksualną. Jakakolwiek z wcześniej wymienionych cech nie definiuje człowieka” – czytamy w deklaracji. I dalej: „Dlatego za niedopuszczalne uważamy atakowanie i szkalowanie kogokolwiek z uwagi na to, kim jest, co czuje i w co wierzy. Bo nie narodowością, wiarą czy orientacją seksualną żywi się zło, tylko nienawiścią do drugiego człowieka. Potępiamy wszelkie przejawy ksenofobii i nienawiści, które wystąpiły lub mogą wystąpić w naszym mieście, odżegnując się od nich teraz i w przyszłości” – czytamy w projekcie uchwały. 
Niestety, próba podreperowania wizerunku spaliła na panewce, bo uwagę opinii publicznej skupiła radna PiS  Elżbieta Dębska – radna PiS, wiceprzewodnicząca komisji rodziny, zdrowia i polityki społecznej rady miasta. – Na to, jaką kto ma narodowość, wpływu nie mamy. Jakiego ktoś jest wyznania – to jego święta decyzja. Jeśli chodzi o orientację seksualną, to oczywiście, że są defekty natury. I akceptujemy je. One zawsze były, są i będą – powiedziała.
Elżbieta Dębska jest lekarką, a Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła homoseksualizm z listy chorób jeszcze w latach 70. Jak widać – ideologiczne zacietrzewienie jednak przeważyło. 
– To były bardzo poniżające dla wszystkich członków społeczności LGBT+ słowa. Nikt z radnych na to nie zareagował. Nie zareagował też przewodniczący rady miasta, a uważam, że powinien zaprotestować. To tym bardziej uderzające, że radna jest lekarką – powiedziała „Wyborczej” Monika Mierzejewska ze stowarzyszenia Bank Równości. – Oczekujemy przeprosin od radnej. Zastanawiamy się też nad podjęciem kroków prawnych – dodaje.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. W całym świecie fauny osobniki LGBT są tylko wtedy, gdy dominujący samiec nie dopuści pokonanych konkurenców do samic. Ale trwa walka na wszystkie kły i pazury, by uwolnić się od tej przykrej i poniżającej pozycji społecznej.

  1. Obawiam się, że lobby LGBT w naturze okazało się sprytniejsze. Polecam dokształcić się choćby i na Wikipedii.

 2. Oj Piotrusiu-Panie! To że PO-PO nakazuje milczeć na ten temat nie oznacza że tak jest w rzeczywistości, a jedynie to co nakazuje nam Poprawność Polityczna.
  Z punktu widzenia ewolucjonizmu lekarka ma rację (choć o tym aspekcie pewnie nawet nie pomyślała). Natura dba jedynie o materiał rozrodczy. Wystarczy poczytać jak niewiele chorób powoduje bezpłodność, a jeszcze mniej wpływa na materiał genetyczny przyszłych rodziców (nie mylić z zarodkiem w trakcie rozwoju) – bo w procesie ewolucji zostaliśmy tak ukształtowani aby dążyć do przekazania genów (i za wyjątkiem instynktu samozachowawczego jest to NAJSILNIEJSZY POPĘD). Homoseksualizm jest w tym aspekcie odchyleniem od normy i powoduje ,,samoeliminację” osobnika z łańcucha rozrodczego. I z tego i tylko tego punktu miała rację – jesteście efektem defektu, który spowodował niezgodne z ewolucją ukształtowanie popędu płciowego. Poza tym jednym – nieistotnym dla ogółu szczegółem – niczego osobnikom homoseksualnym nie można zarzucić. Chyba że zejdą na złą drogę (jak to się zdarza w społeczeństwie) i zaczną uwodzić nieletnich chłopców czy dziewczynki). Jednak w porównaniu do tych, którzy mają fizyczne defekty czy ciężkie choroby genetyczne – możecie mówić że jesteście w czepku urodzeni.

  1. Jest taka teoria (ogólnie nieuznawana, bo PO-PO), że homoseksualizm jest o tyle zjawiskiem naturalnym (przewidzianym przez naturę), że w sposób „bezbolesny” eliminuje-powstrzymuje przed przekazywaniem genów w jakimś sensie niepożądanych. Taki naturalny hamulec. Problem z tą teorią jednak polega na tym, że nie odnaleziono żadnego dotąd jednoznacznego związku i nie wiadomo o jakie „niepożądane geny” chodzi. Spekulacje czy „specyficzny wygląd i zachowanie” (tzn. odstający od standardu) jest przyczyną czy raczej skutkiem – są raczej dywagacjami, bo brak badań. Choć łatwo też przewidzieć, że chłopcy o zadbanych paznokciach i fenotypie mimozy raczej do przetrwania grupy niewiele się przyłożą, to dziewczyny „butch” czyli jak to się dawniej mówiło „Herod-baby” jak najbardziej. Niemniej sama koncepcja brzmi dla mnie przekonująco, wymaga badań.

 3. Ona cię Pietrek nazwała „defektem natury” a ty jej oddałeś „homofobką” i jest git, ona miała prawo tak uważać a ty inaczej i to jest piękne — żyłem większość czasu w kraju w którym nie mógłbym nawet pomyśleć o odmiennym zdaniu od „wicie, rozumicie”.
  A tak swoją drogą Pietrek wpychanie sobie czegokolwiek do odbytu jest defektem które często kończy się defektacją…………..

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Waryński nie może być patronem łódzkiej szkoły

Haniebna i kompromitująca decyzja nauczycieli, rodziców i dyrekcji szkoły nr 184  w Łodzi.…