Tragedia wydarzyła się w Świdnicy podczas próby przeniesienia zadłużonej lokatorki do lokalu socjalnego. Komornik weszła do mieszkania i zobaczyła wiszącą kobietę. Egzekutorka uciekła z miejsca zdarzenia, nie sprawdzając nawet czy lokatorka żyje. Sprawą zajmie się prokuratura i Izba Komornicza.

Osiedle Młodych w Świdnicy / Google Maps

Sprawę opisała „Gazeta Wyborcza”. Do dramatu doszło 5 kwietnia na świdnickim Osiedlu Młodych. Komornik przybyła na miejsce wraz z pracownikami firmy transportowej, którzy mieli zabrać dobytek 48 -letniej lokatorki do lokalu socjalnego. Obecni byli również przedstawiciele Miejskiego Zarządu Nieruchomości. – Drzwi mieszkania były zamknięte na klucz, ale w drzwiach klucz tkwił od zewnątrz – mówi w rozmowie z „GW” prokurator Marek Rusin ze Świdnicy. Okazało się, że kobieta powiesiła się na rurze ciepłowniczej, najprawdopodobniej konieczność wyprowadzki z lokalu była dla niej upokorzeniem, którego nie potrafiła udźwignąć.

Komornik nie tylko nie udzieliła lokatorce pomocy, ale również opuściła budynek. Przedstawiciele Izby Komorniczej z Wrocławia przypuszczają, że ich koleżankę przerosła sytuacja. Komornik zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Policja bada również czy nie doszło do przekroczenia uprawnień podczas wykonywania eksmisji oraz próbuje ustalić, czy w momencie targnięcia na życie w mieszkaniu znajdowały się osoby trzecie. Wiadomo, że kobieta pozostawiła list pożegnalny.
Sprawę prześwietli również Izba Komornicza we Wrocławiu– Podjęliśmy działania zmierzające do wyjaśnienia sytuacji – mówi dla „GW” Tomasz Kinastowski, rzecznik Izby. – Czekamy też na ustalenia i rozstrzygnięcia śledczych. To sytuacja dość skomplikowana, nie mieści się w ramach przepisów kodeksu cywilnego. Dziś trudno odpowiedzieć na pytanie, czy można się było w tej sytuacji zachować inaczej – zastanawia się kolega zbiegłej komornik.
Kobieta, która targnęła się na swoje życie, przeżyła. Jej stan jest ciężki, ale stabilny. Przebywa na OIOM-ie w szpitalu Latawiec w Świdnicy. 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA niewiarygodnie o śmierci palestyńskiej dziennikarki

Śmierć palestyńskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh, 11 maja br. wywołała falę protestów w…