Od 2017 roku każde polskie dziecko będzie zaszczepione na groźne pneumokoki. Obecnie takie szczepienia są płatne. Ministerstwo zdrowia zamierza je refundować.

Dzieci już niebawem nie będą musiały się obawiać pneumokoki / public-domain.com
Dzieci już niebawem nie będą musiały się obawiać pneumokoków / public-domain.com

Pneumokoki to inaczej dwoinka zapalenia płuc, niezwykle niebezpieczna bakteria, będąca według Światowej Organizacji Zdrowia największym niebezpieczeństwem zakaźnym. Co roku na świecie z powodu infekcji pneumokokowych umiera 1,6 mln osób. WHO nadała tej bakterii największy priorytet działań mających na celu jej zwalczanie.

Za walkę z dwoinką zabrało się właśnie polskie Ministerstwo Zdrowia. Resort zamierza przeznaczyć 170 mln zł rocznie na szczepienie najmłodszych obywateli.

– Napawa mnie to dumą, bo właśnie osiągnęliśmy jeden niezwykle spektakularny sukces dotyczący polskiej pediatrii. To jest absolutna rewolucja w Polsce. Do tej pory wydajemy 160 mln zł na wszystkie szczepienia, a teraz wydamy dodatkowo 170 mln zł na to, by wszystkie dzieci w Polsce były zaszczepione na pneumokokipowiedział wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. 

Zakażenie pneumokokami może zakończyć się tragicznie zarówno dla dzieci, jak i dla osób starszych. Bakteria wywołuje m.in. zapalenie opon mózgowych, zapalenie otrzewnej i sepsę.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. No to teraz nastąpi wylęg chorób pneumokokowych. Bo w każdej szczepionce będą żywe wirusy, które zarażą dzieci. Te najmniej odporne zachorują. Smutne, że Strajk.eu kompletnie nie rozumie jak działają szczepionki i co zawierają.

  Tutaj wypowiedzi lekarzy:

  https://www.youtube.com/watch?v=QVNwGp6VJsk

  Na pewno nikt ze Strajk.eu tego nie obejrzy, bo wy tacy postępowi jesteście, że wszystko wiecie najlepiej.

  1. Kierując się taką samą logiką, szczepienia przeciw np. polio musiały by wywołać epidemie tej choroby?

  2. Pneumokoki to bakterie a nie wirusy ale ty Zenek nawet tego nie wiesz a z resztą i tak różnicy nie rozumiesz, bo nie masz pojęcia o medycynie ani biologii więc jesteś oczywiście ekspertem w sprawie nie-szczepień. I dobrze, wg mnie to nowy etap ewolucji – nie szczep swoich dzieci, niech wymrą to przynajmniej twoich genów nie przekażesz dalej. (PS sorry, pewnie i tak nie wiesz co to geny)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Greniuch przepadł, kolaborantów chwalą nadal. Rajd Brygady Świętokrzyskiej niezagrożony

Nawet pandemia nie przeszkadza prawicowym politykom i samorządowcom przeprowadzić kolejnej…