Koniec z pokazami skąpo ubranych młodych dziewczyn przed zawodami Formuły 1 – zadecydowało kierownictwo najsłynniejszych samochodowych wyścigów. Wieść o wycofaniu występów „grid girls” zasmuci z pewnością osobników, którzy w kobietach widzą przede wszystkim obiekty seksualnych westchnień.

– W ciągu ostatniego roku przyjrzeliśmy się wielu obszarom, które potrzebowały poprawek, aby lepiej dopasować się do naszej wizji sportu. Praktyka zatrudniania dziewczyn w padoku była w Formule 1 obecna w ostatnich latach. Jednak uważamy, iż zwyczaj ten nie jest zgodny z wartościami Liberty Media i kłóci się z obecną opinią społeczną – powiedział Sean Bratches, dyrektor ds. komercyjnych w  grupie zarządzającej wyścigami F1. Decyzja ta jest konsekwencją wieloletnich dyskusji wśród kierownictwa, stajni i sponsorów Formuły 1. Temat został zainicjowany przez środowiska feministyczne, które zwracały uwagę na rzecz, wydawałoby się – oczywistą, że parady półnagich tancerek, których rolą jest też obcałowywanie zwycięskich kierowców, są po prostu poniżające i sprzeczne z zasadami współżycia społecznego cywilizowanego świata.

Warto zwrócić uwagę na zróżnicowane reakcje mediów i znanych osób. Jak nietrudno było się spodziewać, najbardziej zasmuceni wycofaniem „grid girls” są mężczyźni nauczeni traktować kobiety jako podlegające ocenia obiekty seksualne.

„To bardzo dobra zmiana i miejmy nadzieję, że wkrótce zapomnimy, że taki zawód jak grid girls w ogóle istniał. W świetle ostatniej afery z molestowaniem hostess podczas zamkniętej imprezy dla bogatych i wpływowych mężczyzn można się zastanowić, czy zawód hostessy w ogóle nie jest już przeżytkiem” – napisała Lidia Pustelnik w komentarzu dla wp.pl.

„Jaki będzie następny krok? Zakazać pięknym kobietom oglądania wyścigów z trybun? A może ubierzmy wszystkich w jednakowe, wyzute jakiegokolwiek seksapilu, elegancji, czy stylu mundurki? Wtedy nikt się nie obrazi” – histeryzuje autor artykułu, który ukazał się na stronie WRC. Do gronia niepocieszonych dołączył też Bernie Ecclestone.- Były lubiane przez kierowców i publiczność. Nikomu nie przeszkadzały. Nie rozumiem, jak ładna dziewczyna stojąca przed bolidem F1 z numerem kierowcy może być dla kogoś obraźliwa – powiedział były szef Formuły 1.

>No cóż, część mężczyzn najwyraźniej nie może pogodzić się z dynamiką zmian społecznych, które znoszą porządek, w którym wszystko było po ich myśli i podporządkowane ich pragnieniom.

za konsultacje leksykalną dziękujemy członkowi i członkiniom grupy Komuna Postpiwniczna

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. P.Piotrze czy mogę się wyrzygać na to coś co pisze niżej gorzej od bydła , czy portal strajk zmieniła się w agencje gejowską jeśli tak to żegnam strajk

  2. Alain Delon napisał niedawno, że świat idzie w takim kierunku, że mu nie będzie żal opuścić go. Rozumiem go i podzielam jego opinię.
    Na naszych oczach powstaje nowy totalitaryzm, o wiele groźniejszy niż średniowieczna Inkwizycja czy bolszewizm, bo obecnie są większe możliwości osaczania „nieposłusznych”. Oskarżenie jest jednocześnie wyrokiem, który zostaje bezzwłocznie wykonany. Kwestionuje się wielowiekowy dorobek kultury, „Murzynek Bambo, czy „Chata wuja Toma” stają się rasistowskie, a obrazy Johna W. Waterhouse seksistowskie: http://www.faz.net/aktuell/feuilleton/kunst/waterhouse-wenn-die-dummheit-der-manchester-art-gallery-schule-macht-15428302.html

  3. P.Piotrze Kobiety lubią prezentować swoje wdzięki a jeśli przy tym zarobią kilka talaarów to dobrze, niektóre wpisy są ohydne czy Portal coś z tym zrobi ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Młodzi Ukraińcy mocno podzieleni w ocenie swojego kraju

Wobec zwiększającej się możliwości otwartego konfliktu zbrojnego miedzy Rosją a Ukrainą wa…