Szanowni Państwo,

ze żalem jestem zmuszony poinformować, że Komentarz Dnia z 23 kwietnia br., autorstwa Radosława Czarneckiego, pt. „Skowyt więdnącego hegemona”, a dotyczący rzekomego komentarza rzeczniczki prasowej Białego Domu, Karine Jean-Pierre, o przechodzeniu niektórych krajów na rozliczenia w walutach narodowych, a nie w dolarach, opierał się na nieprawdziwej informacji. Karine Jean-Pierre nigdy takich słów nie wypowiedziała.

To oczywisty błąd Autora i mój jako redaktora naczelnego Portalu Strajk. Słabym usprawiedliwieniem jest, że owa nieprawdziwa informacja pojawiała się w wielu innych portalach, źródłach i sieciach społecznościowych. Podstawowym obowiązkiem redagujących jest weryfikacja informacji i źródeł. Zaniedbaliśmy tego w tym wypadku.

Wszystkich naszych czytelników przepraszam. Dołożymy wszelkich starań, by podobne błędy się nie powtarzały. Wiarygodność Portalu Strajk jest dla nas wartością fundamentalną i zr0bimy wszystko, co w naszej mocy, by w przyszłości takich wpadek uniknąć.

Komentarz oczywiście usuwam.

Maciej Wiśniowski, redaktor naczelny Portalu Strajk

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Gen samozagłady tzw. polskiej lewicy

Najnowsza interpelacja posłanki Anity Kucharskiej-Dziedzic, dotycząca możliwości prowadzen…