Dariusz Matecki, bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry, administrator strony Ministerstwa Sprawiedliwości, prowadzi rekrutacje do Straży Narodowej – ekstremistycznej organizacji powołanej do życia przez herszta Marszu Niepodległości, neofaszystę Roberta Bąkiewicza. Aby podgrzać emocje, puścił w obieg wiadomość, że w Myśliborzu uczestnicy protestów pobili księdza. Policja nic o tym nie wie.

Pewnie słyszeliście, że ktoś został ugodzony nożem? Może obiło wam się o uszy, że w Myśliborzu pobito księdza? Źródłem tych dwóch informacji jest Dariusz Matecki, radny PiS ze Szczecina, znany z rozpowszechniania fake newsów. Tak też było i tym razem. Ataku nożem, który miał mieć rzekomo miejsce w Poznaniu nie potwierdziła miejscowa policja. Podobnie też w Myśliborzu, gdzie na stacji benzynowej rzekomo miał zostać pobity ksiądz. Na nagraniu z tego miejsca widać mężczyzn w kapturach, między którymi na miejsce przepychanka. Żaden z nich nie wygląda na duchownego.

Policja nie wie o żadnym pobiciu, ani o zabezpieczeniu monitoringu ze stacji, o czym pisał Matecki.

– Jeszcze dzisiaj rano  nic o domniemanym pobiciu nie wiedzieliśmy – powiedział w środę o godz. 10 aspirant sztabowy Jacek Poleszczuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Dlaczego więc Dariusz Matecki kłamie? Radny PiS od wczoraj prowadzi poprzez swoje kanały intensywną agitację na rzecz Straży Narodowej, bojówki utworzonej pod pretekstem „obrony kościołów”.

„Wielu z Was to moi znajomi na FB, do nich to kieruję – tworzone będą grupy szybkiego reagowania w obronie kościołów w Szczecinie. Zero polityki, sama ochrona kościołów przed barbarzyńcami. Jeśli chcecie dołączyć napiszcie do mnie na priv. Pozdrawiam!|”– zaapelował Matecki, na którego grupach i fanpejdżach można znaleźć bezpośrednie zachęty do wstępowania do Straży.

 

Dariusz Matecki to szczeciński radny PiS. Zasłynął w zeszłym roku organizacją „happeningu”, jakiego nie powstydziliby się wielbiciele III Rzeszy – wraz z Wszechpolakami ubranymi w stroje do dezynfekcji, w  centrum miasta nawoływał do „oczyszczenia” ulic Szczecina „z brudu LGBT”. Dwa lata temu był pomagierem Patryka Jakiego, gdy ten starał się o urząd prezydenta Warszawy. W przeszłości współpracował również z antysemickim twórcą teorii spiskowych Grzegorzem Braunem, a także chwalił byłego księdza, a obecnie neonazistę Jacka Międlara.  Obecnie jest administratorem fanepejdża Ministerstwa Sprawiedliwości, jak również stron podburzających do nienawiści przeciwko wyznawcom islamu i generujących fake newsy na temat organizacji, działaczy i wartości lewicowych.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …