AKTUALIZACJA: Petycja okazała się żartem. Została wysłana 26 września przez osoby związane ze antyrządową stroną Ruch Ośmiu Gwiazd.
Czy klub piłkarski LKS Tęcza Kraśnik zostanie zdelegalizowany? Radni lubelskiego miasta będą nad tym obradować na najbliższej sesji.
Do kraśnickiego Urzędu Miasta wpłynął obywatelski projekt uchwały. Autorzy chcą zmiany nazwy albo likwidacji miejscowego klubu piłkarskiego. Chodzi im wyłącznie o nazwę. Urząd poważnie podszedł do sprawy i już na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta samorządowcy będą rozpatrywać wniosek.
Petycja jest na tyle ciekawa, że warto ją przytoczyć w całości.
„Jako przedstawiciele (nazwa podmiotu ukryta), działając w interesie publicznym wnosimy o przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie zdelegalizowania działalności lub zmiany nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik.
Jesteśmy dumni z działalności Rady Miasta Kraśnik, której członkowie z troską wykonują mandat społeczny na rzecz mieszkańców swojej małej ojczyzny. Stoicie Państwo jak skała na straży wartości tradycyjnych, Polskich i konserwatywnych. Siły wrogie Ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów, widząc Waszą heroiczną działalność sprzeciwiającą się ideologii LGBT.
Otwarci wrogowie Państwa krytykują Państwa dzisiaj za wyraźny sprzeciw przeciwko szkodliwym dla ludzi technologiom WiFi oraz 5G. Państwa niezłomna postawa to wzór troski o mieszkańców, wzór troski o Polaków!
Musicie jednak Państwo działać kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami. Na każdym polu odcinać się od moralnej degrengolady zgniłego Zachodu. Odcinać się od kulturowego marksizmu, który promuje dziś ideologia LGBT. Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych, bezbronnych obywateli. Dlatego wnioskujemy o delegalizację działalności lub o zmianę nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik w drodze odpowiedniej uchwały.”
Klub LKS Tęcza Kraśnik boryka się z problemami odkąd miasto zdobyło ogólnopolską, a nawet europejską sławę jako centrum odklejonych od realności pomysłów i działań. Zarząd klubu wydawał oświadczenia, w których dystansował się od wszelkich politycznych kontekstów. Nie uchroniło go to jednak przed ofensywą sfanatyzowanej części lokalnej społeczności.
Rada Miasta Kraśnik w maju ubiegłego roku ogłosiła miasto „strefą wolną od LGBT”. Kilka tygodni temu nastąpił kolejny akt kompromitacji lubelskiej miejscowości. Rada podjęła kolejne uchwały, tym razem do grona wyklętych, obok LGBT wpisane zostały: sieć 5G oraz bezprzewodowy internet w szkołach.
Homofobiczne działania radnych poskutkowały konsekwencjami. Miasto straciło wsparcie finansowe z europejskich funduszy strukturalnych i funduszy norweskich.
Przeciwko umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej
Kilkaset osób demonstrowało 9 listopada w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości w zw…