Sprawiedliwości stało się zadość. Rafał S. – nauczyciel i związkowiec, który złożył  donos do Śląskiego Kuratorium Oświaty na swoje koleżanki z pracy, został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu przez ten sam organ.

Zrzut ekranu z profilu Rafała S. na Facebooku

Rafał S. przez długi czas był przekonany o swojej silnej pozycji. Nawet, gdy w 2015 roku został prawomocnie skazany prawomocny wyrokiem sądu za przywłaszczenie aluminiowej bramy i kilku innych przedmiotów należących do prywatnej firmy o łączniej wartości 13 tys. zł. Pedagog z Zabrza czuł poparcie swojego ojca, szefa oświatowej Solidarności”. Rafał S. dostał pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a więc według zapisów Karty Nauczyciela jego zatrudnienie w szkole powinno automatycznie wygasnąć. Tak się jednak nie stało, gdyż nauczyciel złożył odwołanie. W efekcie pracował w placówce aż do marca br. – Chciałabym zapomnieć już o tym człowieku – powiedziała dla TVN24 Iwona Waśniewska, dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu.

Zapewne z ulgą odetchnęły również trzy koleżanki Rafała S., które w październiku 2016 roku, podczas protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, zrobiły sobie na szkolnym korytarzu wspólne zdjęcie, które następnie umieściły na Facebooku. S. ostro skrytykował zachowanie nauczycielek w komentarzach, a następnie złożył doniesienie do Kuratorium Oświaty. W lutym br kobiety były wzywane przez komisje kuratoryjną. Gremium uznało ich prawo do manifestacji swoich poglądów, oddalając skargę Rafała S.
Rafał S. określa się jako „nauczyciel z krwi i kości”, jednak jego koleżanki przyznają, że nie cieszył się dobrą opinią. – Chodziło o całokształt, o niewykonywanie obowiązków (…) Odnosił się do uczniów bez szacunku, wyzywał ich, miał z nimi konflikty. To specyficzne dzieci, niepełnosprawne intelektualnie. Wystarczy spuścić je z oka i może dojść np. do bójki. A pan Rafał, zamiast się nimi zajmować, siedział przed telefonem na Facebooku – mówi jedna z nich, cytowana przez TVN24.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Paskudna postać, już donos na koleżanki świadczył o podłym charakterze tego człowieka a teraz okazuje się, że to złodziej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …