Niebawem po kolejnym oskarżeniu Rosji o zamiar ingerowania w amerykańskie wybory prezydenckie w celu ponownej elekcji Donalda Trumpa, strona oskarżana odwinęła się tym samym sposobem.

Donald Trump poradził Demokratom, by dokładnie przyjrzeli się wynikom prawyborów w Nevadzie, w których zauważalne zwycięstwo odniósł senator Bernie Sanders.

Trump powiedział, że warto, by były prokurator generalny, który stał na czele komisji ds. zbadania ewentualnych związków sztabu Trumpa z Rosjanami (w raporcie przyznała, że powiązań takich nie było), zbadał teraz możliwy wpływ Rosjan na wyniki w Nevadzie.

Skomentował w ten sposób głosy tych z Demokratów, którzy , niezadowoleni z wygranej Sandersa, zaczęli używać argumentu, który jest dla nich usprawiedliwieniem każdej ich przegranej – że na rezultaty wyborów demokratycznego kandydata miała by mieć wpływ Rosja.

Swoje kpiny Donald Trump upublicznił w Twitterze. W swoim tłicie wezwał demokratów, by komisja, na czele której stałby Rober Miller, również przeprowadziła śledztwo i skonstruowała raport końcowy.

W podobnym duchu wypowiedział się Rober C. O`Brien, doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, który, komentując informacje o rzekomym poparciu Rosji dla wyboru Trumpa na najbliższych wyborach prezydenckich w listopadzie, jednocześnie zgrabnie zrobił wrzutkę informacyjną, że dotychczasowymi sukcesami Sandersa może stać Kreml.

„To by nie było zaskakujące, przecież on [Sanders – przyp. red.], spędził swój miodowy miesiąc w Moskwie. Prezydent przebudował amerykańskie siły zbrojne w skali niewidzianej od czasów Ronalda Reagana, więc nic dziwnego, że Rosja, Chiny lub Iran chcieliby kogoś innego, niż prezydenta Trumpa – powiedział O`Brien dla Business Insider”.

Od kilku ładnych lat Rosja stała się jednym z najwygodniejszych argumentów w politycznej walce na całym świecie: od Hiszpanii, poprzez Niemcy, Francję i oczywiście USA. Używa się jej jak pałki do bicia swych oponentów po głowach. Rosyjskie rzekome ingerencje służą przede wszystkim jednak jako usprawiedliwienie porażek kolejnych grup establishmentu, który do tej pory żył w błogiej świadomości, że liberalny porządek będzie wieczny.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Od jakiegoś czasu mam wrażenie graniczące z pewnością, że światem (a więc nami) rządzą idioci… i jedno mnie tylko ciekawi: czym to się wszystko skończy. Najprawdopodobniej samozagładą.

  1. IDIOKRACJĄ drogi Barbarusie, idiokracją…
   Pozdrawiam.

 2. Podobno Melanii Trump opóżnia się okres a jak donosi waszyngtońska prasa maczali w tym palce Rosjanie- oczywiscie maczali w „sprawie” a nie w pewnych „okresowych”miejscach Melanii…. Lecz kto ich tam wie tych przepotężnych ruskich…….
  Pozdrawiam panie Macieju.
  Ps. Jak pan nie widział to polecam, dostałem ataku śmiechu i stwierdziłem, że w dziedzinie humoru Rosjanie są jednak „debeściaki”, jest tego 25 odcinków po 6-8 minut: https://www.youtube.com/watch?v=qGzOJiohJ1M&list=PLKTGcTUYCxyLr_ALQdY84HJsVpFv1mhaU

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…