Fundacja „Naprzód” i Europejska Sieć na Rzecz Alternatywnego Myślenia / transform!europe organizuje we Wrocławiu w dn. 26.11.2018 (h. 17.30.) w Hotelu Tumskim (adres – Wyspa Słodowa 10) konferencję międzynarodową pt. „W cieniu konferencji klimatycznej COP 24 – lewicowe spojrzenie na wzywania środowiska”.

Uczestnikami debaty będą:
– Sam Mason, brytyjska działaczka związkowa i ekologiczna
– Roland Kulke, niemiecki działacz społeczny i moderator projektu „produktywna transformacja”transform!europe
– Małgorzata Tracz, przewodnicząca Partii Zieloni (Polska)
– Józef Pinior, nauczyciel akademicki, polityk

Debatę moderował będzie niezależny, lewicowy publicysta Radosław S. Czarnecki – przyrodnik, filozof i religioznawca.

Świat stoi na krawędzi katastrofy ekologicznej zagrażającej wielowymiarowo naszej, ludzkiej egzystencji. I to zarówno w przedmiocie zmian klimatycznych, postępującego braku żywności – klęski głodu obejmują coraz to nowe połacie Ziemi dotykając milionów ludzi (niezwykle istotnym zagadnieniem są tu zasoby wody i dostęp do niej), zmian w demografii, jak również militaryzmu i szeregu wojen wybuchających w różnych miejscach naszego globu przyczyniających się w znacznej części do tych właśnie plag XXI wieku; wyścig zbrojeń mający wymiar nowej „zimnej wojny” wedle zapowiedzi aktualnej administracji waszyngtońskiej przeniesiony zostanie w kosmos co przy unieważnianiu przez USA kolejnych, podpisanych wcześniej uzgodnień w przedmiocie kontroli zbrojeń (między mocarstwami) grozi zniszczeniem całej naszej cywilizacji.

I to głos lewicy europejskiej winien w tych przestrzeniach zabrzmieć wyjątkowo silnie. Zagrożenia są bowiem niezwykle dramatyczne i realnie nader bliskie. Zwłaszcza kontekst anty-militarystyczny musi być podniesiony mocno w debacie, gdyż to on rodzi m.in. sporo zagrożeń wtórnych (np. wojny, głód, masy uchodźców, katastrofy humanitarne, zniszczenie środowiska bronią chemiczną, a przede wszystkim – niebezpieczeństwo konfliktu nuklearnego między mocarstwami).

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Turcja: susza w wielkich miastach

Zmiany klimatyczne coraz częściej dotykają ludzi bezpośrednio zagrażając dotychczasowym wa…