Radomski Szpital Specjalistyczny nie będzie już przyjmował nietrzeźwych osób znalezionych np. na ulicy, aby wytrzeźwiały na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Od września Policyjna Izba Zatrzymań wygospodarowała specjalne pomieszczenie, spełniające rolę tradycyjnej izby wytrzeźwień. Radom od 2001 r. nie posiada takiej placówki. Do tej pory policja i straż miejska nie miały możliwości udzielania pomocy medycznej nietrzeźwym. Trafiali oni na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie trzeźwieli na łóżkach w korytarzu Izby Przyjęć.

flickr.com/Oto Polska Blog
flickr.com/Oto Polska Blog

Zarówno komendant miejski Karol Szwalbe, jak i wiceprezydent miasta Anna Białkowska podkreślają, że mieszkańcy znajdujący się pod wpływem alkoholu, którzy będą potrzebowali pomocy ze strony lekarza, nadal odwożeni będą do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Prócz tego w nowo uruchomionym punkcie mają znajdować się pod specjalistyczną opieką. – W godzinach nocnych w policyjnej izbie zatrzymań dyżuruje lekarz oraz pielęgniarz. Pod ich opieką trzeźwieją dowiezione osoby – zadeklarowała Białkowska. – Dzięki wprowadzonym zmianom pijane osoby mogą trzeźwieć w bezpiecznych warunkach, jednocześnie nie stanowiąc zagrożenia dla innych – dodaje insp. Szwalbe.

Radomski szpital Specjalistyczny podaje, że od stycznia do września 2015 r. pomoc nietrzeźwym na SOR kosztowała około 400 zł na osobę, przy czym takich osób do szpitala trafiło 563. Utrzymanie nowej placówki to również niemały koszt – około 600 tys. zł. Jednak włodarze miasta zapewniają, że będzie ona służyć również sąsiednim gminom. W kosztach utrzymania nowej izby wytrzeźwień partycypować ma miasto, starosta radomski i 13 urzędów gmin.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Dlaczego szpital nie przyjmuje osób zatrutych etanolem? Czym różni się to zatrucie od innych?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…