Blisko 200 tys. złotych z rządowego programu wspierania organizacji pozarządowych powędrowało do podmiotu, który stawia sobie za cel  „obronę dzieci, firm, instytucji” przed „ideologią LGBT”.

Ruch 4 Marca rozpoczął działalność w Warszawie po tym, gdy prezydent miasta stołecznego podpisał Kartę LGBT+. Jego twórcy wywodzą się z Fundacji Mamy i Taty, promującej tradycyjny model rodziny i macierzyństwo. Ruch stawia sobie za cel doprowadzenie do tego, by Warszawa zrezygnowała z Karty, a kolejne miasta nie szły w jej ślady. Działania na rzecz ochrony osób nieheteronormatywnych przed nietolerancją i przemocą oraz wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej, o czym mowa w Karcie, ruch zrównuje z demoralizowaniem młodzieży i zamachem na wolność przedsiębiorców.

Teraz dzięki pieniądzom z nadzorowanego przez wicepremiera Piotra Glińskiego Narodowego Instytutu Wolności organizacja będzie mogła rozbudować „rodzicielskie organizacje strażnicze”. Z lektury witryny Ruchu można wnieść, że mają one pilnować, by w szkołach nie było ani nowoczesnej edukacji seksualnej, ani wydarzeń pokazujących różnorodność i promujących tolerancję. Na ten cel z programu wsparcia obywatelskich mediów i organizacji strażniczych przeznaczono blisko 200 tys. zł. Zgłoszenie Ruchu należało do najlepiej ocenionych i znalazło się wśród 32 zakwalifikowanych do przyznania pieniędzy. Odrzucono wnioski 93 innych podmiotów.

Konkurs, w ramach którego Ruch 4 Marca zdobył dotację, oficjalnie ma na celu wspieranie tych lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich, które działają „na rzecz tworzenia przestrzeni dla pluralistycznej debaty wokół istotnych spraw publicznych, monitorowania działań instytucji publicznych i prywatnych w duchu troski o dobro wspólne”.

Władze Warszawy nie mają wątpliwości, że w przypadku tej dotacji państwowe pieniądze pójdą nie na żadną pluralistyczną debatę, ale na popieranie dyskryminacji.

– Wystąpimy do Narodowego Instytutu Wolności o informację w tej sprawie, a także przyjrzymy się działalności stowarzyszenia Ruch 4 Marca. Wsparcie państwa dla organizacji zajmujących się walką z osobami o odmiennej orientacji seksualnej to jawne wspieranie dyskryminacji – powiedział Radiu ZET wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

Ruch 4 Marca oprócz swojego udziału w budowaniu klimatu nagonki przeciwko osobom nieheteroseksualnym ma również na koncie wzywanie do budowania Polski wolnej od lewactwa. Po raz kolejny pieniądze na budowanie „społeczeństwa obywatelskiego” prawicowa władza skierowała do właściwych ludzi…

patronite
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Przeciwko umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej

Kilkaset osób demonstrowało 9 listopada w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości w zw…