Urząd marszałkowski województwa mazowieckiego chce przeznaczyć 300 tys. zł na leczenie niepłodności w Szpitalu Bródnowskim. Ale nie metodą in vitro, tylko naprotechnologii.

fot. pixabay.com

– Będzie mogło z niego skorzystać ok. 120 par: kobiet w przedziale 18-40 lat i mężczyzn w wieku 18-65 – podał urząd. Terapia przeznaczona ma być dla par z całego województwa. To inicjatywa radnych PiS i PSL w odpowiedzi na zapowiedź radnych PO, którzy ogłosili, że będą wspierać pary starające się o dziecko z in vitro – i w tym celu dostaną dofinansowanie nawet 5 tys. zł. PiS musiał “przebić” ofertę politycznych konkurentów.

Pary, które mogą wziąć udział w terapii muszą spełnić następujące warunki: mieć stwierdzoną niepłodność oraz udokumentowane nieskuteczne leczenie w ciągu 12 miesięcy. Muszą też płacić na terenie województwa mazowieckiego podatki.

NaProTechnologia to metoda, która została opracowana i opatentowana w w Instytucie Papieża Pawła VI (USA). Jej istota polega na uważnym obserwowaniu cyklu miesiączkowego i badaniach partnerów. W świecie naukowym nie cieszy się poważaniem, a Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii jednoznacznie krytycznie wypowiedziało się o tej metodzie, traktując ja jako niezgodną z obowiązująca wiedzą medyczną w postępowaniu w niepłodności.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Gdyby wyjazd z tego pokvrwionego kraju był taki prosty, to już dawno by mnie tu nie było …

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…