Włoska policja aresztowała, a potem nałożyła areszt domowy na proboszcza z Prato w Toskanii, niedaleko Florencji, oskarżając go o defraudację ponad 100 tys. euro z kościelnej kasy, przeznaczonej na „wspomożenie ubogich”. Pieniądze szły głównie na GHB („narkotyk gwałtu”), używany w czasie orgii, organizowanych za pośrednictwem internetu. W sprawę są zamieszane setki osób.

40-letni ksiądz Francesco Spagnesi jest dziś znany w całych Włoszech, ze względu na proceder, który doprowadził do defraudacji – był powszechnie szanowanym duchownym, gdyż głównym jego zajęciem, jak się wydawało, była pomoc potrzebującym, ludzi z najbiedniejszych warstw społecznych. Wierni byli szczodrzy, lecz jakiś anonimowy obywatel poinformował policję, że partner proboszcza (żyli bez ślubu), z którym mieszkał, zakupił w Holandii litr GHB, narkotyku popularnego na gejowskich orgiach (typu chem-sex), mającego też właściwości euforyczne.

Śledztwo wykazało, że proboszcz, dzięki poruszającym kazaniom o wspomaganiu ubogich, zbierał duże kwoty, prawie całkowicie przeznaczone na GHB i wynajmowanie lokali, w których odbywały się gejowskie orgie. Ksiądz przyznał, że dystrybuował narkotyk i wraz z partnerem organizował seks-imprezy, lecz nie przyznaje się do defraudacji. Odkryte fakty stawiają go jednak w bardzo trudnym położeniu. Policja przesłuchała ponad 200 osób uczestników orgii i wielu parafian, często mocno zaskoczonych czynami proboszcza.

Na plebanii śledczy odkryli fajki do palenia cracku (pochodnej kokainy) i sporo gotówki. Para mieszkańców przyciągała uczestników na libertyńskie wieczory poprzez ogłoszenia na portalach randkowych, połączone z możliwością wyboru ulubionego narkotyku. Sprawa zrobiła się tak głośna, że oczekiwano reakcji samego Watykanu, lecz na razie siedziba papiestwa zachowuje milczenie. Wśród gości proboszcza mieli znajdować się inni duchowni, w tym wysoko postawieni.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA: Policja brutalnie tłumi demonstracje propalestyńskie

Widok jak z lat 60-tych. Protesty pokojowe rozbijane przez ciężko uzbrojoną policję. W ruc…