Protest w Sejmie i przed Sejmem. Opozycja wystąpiła w obronie posła PO, który upominał się o swobodny dostęp mediów do prac Sejmu. Do manifestowania swoich sympatyków wezwał także KOD.

Zaczęło się od posła PO Michała Szczerby, który przyszedł na obrady, dzierżąc napis „Wolne media!”. W ten sposób manifestował przeciwko forsowanym ograniczeniom w relacjonowaniu prac parlamentu. W ich ramach dziennikarze stracą prawo do nagrywania obrazu i dźwięku z sejmowej galerii, każda redakcja będzie musiała ograniczyć się do dwóch pracujących na zmiany stałych korespondentów, politycy będą mogli być nagrywani tylko w wyznaczonej strefie. Protestacyjna kartka posła nie spodobała się marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu, który posła Szczerbę wykluczył. W odpowiedzi grupa opozycyjnych polityków ruszyła na mównicę, blokując ją i wzywając, by decyzja ta została odwołana.

Posłowie PO i Nowoczesnej trzymali kartki takie same, jak wykluczony polityk i skandowali „Wolne media”, „Demokracja”, „Piotrowicze, Misiewicze”. PiS nie odpuszczał – z jego ław padały krzyki „Targowica!”, „Do roboty!”, „Stójcie dalej!” i, jakżeby inaczej, ataki na wirtualną komunę: „Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje!”. Stanowczej reakcji domagał się od Marka Kuchcińskiego Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zwołał ekspresowo konferencję prasową, na której powtarzał, że PiS uchwali zaplanowane ustawy niezależnie od postawy opozycji. Znowu atakował „komunę”, twierdząc, że nie chodzi o wolność działania mediów, ale o zablokowanie projektów dezubekizacji.

Tymczasem pod Sejm na pomoc opozycji ciągnie KOD. Według TVN24 pierwsi manifestanci, uczestnicy skrzykniętego przez Komitet protestu, pojawili się już po siedemnastej i z każdą minutą byli coraz liczniejsi. Mateusz Kijowski wzywał do protestu począwszy od godz. 20, podkreślał, że demonstracja będzie spontaniczną reakcją na przebieg wydarzeń w parlamencie. Zgromadzeni pod Sejmem niosą polskie flagi, emblematy partii opozycyjnych i hasła o wolności mediów.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Kochani nie nakręcajmy się bo politycy korzystają z naszych emocji .wykorzystują nas, a wcale im nie chodzi o nas.oni walczą tylko o swoją kasę i stare przywileje.To są układy których nie jesteśmy nawet w stanie zrozumieć.Operujmy swoim głosem bardzo rozważnie.Obecnie rządzący przynajmniej nie kradną i dlatego na wszystko znalazła się kasa i taka jest jedyna prawda.

  2. Nowa władza (PiS) wprowadzajac swoje rzady ,zamiotła stary komunistyczno-sb cki beton .Larum dzisiejszej „opozycji” mnie nie interesuje bo to tłuste misie z SOWY czy innych rautów co to becza teraz po domach ze emeryturki przyciete ,czy korytko zabrane.
    Smutne jest to ze ten sam rząd ,ktory tak ochoczo przywraca prawo i sprawiedliwośc wprowadza cenzurę ,inwigiluje ,podsłuchuje ,planuje zamykac Śląsk (słynny WUJEK jest kopalnia do linwidacji) ,nie zmniejsza podatków ,nie zmniejsza rozrośniętej jak wrzód administracji, nie pomaga robotnikom w walce z korporacjami i mobbingiem.’
    TEN RZĄD (PIS) JEST NOWYM ROZDANIEM W KTÓRYM MY JESTESMY ZNOW PRZEDMIOTEM!

  3. A w tym zamieszaniu uchwalono dzisiaj m.in. nowelizację ustawy hazardowej wprowadzającą cenzurę Internetu (niedawno było kilka tekstów na ten temat na Strajku). I nikt o tym nie pisze…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Koalicji Lewicy może grozić rozpad. Jest kłótnia o „jedynkę” do PE

W cieniu politycznej burzy, koalicja Lewicy staje w obliczu niepewnej przyszłości. Wzrasta…