Studiujący w Polsce cudzoziemcy znowu padli ofiarą agresji. Trzem nietrzeźwym mieszkańcom Bydgoszczy nie spodobała się grupa pięciorga obywateli Turcji i towarzyszący im Bułgar. Na szczęście świadkowie zdarzenia tym razem nie udawali, że nic nie widzą.

wikimedia commons
wikimedia commons

Do zdarzenia doszło w tramwaju w Bydgoszczy w czwartek wieczorem. Czterech studentów i dwie studentki, pięcioro Turków i Bułgar zostało zaczepionych przez trzech podpitych mężczyzn. Gdy ci stwierdzili, że ciemnowłosi ludzie w pojeździe nie są Polakami, zaczęli obrzucać ich wyzwiskami i wulgarnymi pogróżkami. Napadnięci nie reagowali, potem próbowali odejść do innej części wagonu. Trójka agresorów jednak nie odpuściła i ruszyła za nimi, pokrzykując: „Wy kurwy ciapate! Wypierdalajcie do swojego kraju” czy „To są kurwy, czarnuchy jebane! Ja cię czarnuchu zajebię!”, „Wy kurwy zginiecie, kurwa, rozumiesz?”. W pewnym momencie za słowami poszły czyny – napastnicy zaczęli popychać, szarpać i bić studentów.

Zajście nie zakończyło się tragicznie, gdyż motorniczy nie udawał, że nie widzi, co się dzieje, tylko zatrzymał pojazd między przystankami i zadzwonił po policję. Pasażerowie tramwaju opowiedzieli funkcjonariuszom o przebiegu zdarzenia, jeden ze świadków nagrał napad telefonem. Zatrzymano trzech mężczyzn – dwóch w wieku 26 lat i jednego sześć lat starszego. Policja zdecydowała, że zarzuty postawi dwóm z nich. Za stosowanie gróźb i przemocy na tle narodowościowym oraz nawoływanie do nienawiści z takich samych pobudek grozi im pięć lat więzienia.

Polska była jeszcze niedawno jednym z ulubionych celów wyjazdów tureckich studentów na wymianę. Po kolejnej napaści na młodych ludzi tej narodowości raczej tego statusu nie utrzyma.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Wszystko ok, tylko czemu jako zdjęcie użyto tramwaju z Krakowa którego jedynym łącznikiem ze sprawą jest fakt że został wyprodukowany w Bydgoszczy?

 2. Komentarz chyba jest bardzo prosty!
  Do zdarzenia doszło w pojeździe komunikacji publicznej ,kierowca zachował zimna krew i zachowal się jak trzeba. Dobrze ze ktos to nagrał telefonem…
  Debili i chamstwo trzeba wypleniac w zarodku!
  Jesli mówimy ze jesteśmy cywilizowani to mimo tej obrzydliwej propagandy natyuchodźczej trzeba zachowac zimna krew i ludzkie odruchy.
  Czym innym jest palenie szmacianej kukły (i karanie za to nie popieram nawet zatwardziałego rasistę) a czym innym jest ubliżanie i proba pobicia czlowieka!
  Nagrabili polaczki to teraz będa mieli prokuratora na karku!!!

  1. Polacy to zwierzęta; zwyrodnialcy nie potrafiący wychować własnego potomstwa; małpy, którym ubzdurało się, że są Kimś; karaluchy, tak łatwe do zdeptania, a tak bardzo przekonane o własnej wzniosłości; śmieć ludzki, który rozlazł się po cywilizowanej Europie!

   Z poważaniem,
   Phokurator Dziura W Doopie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sondaże z ostatnich dni: PiS na górze, Lewica poza Sejmem?

Ostatnie dni to wysyp sondaży zamawianych przez różne portale i media. Są niewielkie różni…