Share Button

Studiujący w Polsce cudzoziemcy znowu padli ofiarą agresji. Trzem nietrzeźwym mieszkańcom Bydgoszczy nie spodobała się grupa pięciorga obywateli Turcji i towarzyszący im Bułgar. Na szczęście świadkowie zdarzenia tym razem nie udawali, że nic nie widzą.

wikimedia commons
wikimedia commons

Do zdarzenia doszło w tramwaju w Bydgoszczy w czwartek wieczorem. Czterech studentów i dwie studentki, pięcioro Turków i Bułgar zostało zaczepionych przez trzech podpitych mężczyzn. Gdy ci stwierdzili, że ciemnowłosi ludzie w pojeździe nie są Polakami, zaczęli obrzucać ich wyzwiskami i wulgarnymi pogróżkami. Napadnięci nie reagowali, potem próbowali odejść do innej części wagonu. Trójka agresorów jednak nie odpuściła i ruszyła za nimi, pokrzykując: „Wy kurwy ciapate! Wypierdalajcie do swojego kraju” czy „To są kurwy, czarnuchy jebane! Ja cię czarnuchu zajebię!”, „Wy kurwy zginiecie, kurwa, rozumiesz?”. W pewnym momencie za słowami poszły czyny – napastnicy zaczęli popychać, szarpać i bić studentów.

Zajście nie zakończyło się tragicznie, gdyż motorniczy nie udawał, że nie widzi, co się dzieje, tylko zatrzymał pojazd między przystankami i zadzwonił po policję. Pasażerowie tramwaju opowiedzieli funkcjonariuszom o przebiegu zdarzenia, jeden ze świadków nagrał napad telefonem. Zatrzymano trzech mężczyzn – dwóch w wieku 26 lat i jednego sześć lat starszego. Policja zdecydowała, że zarzuty postawi dwóm z nich. Za stosowanie gróźb i przemocy na tle narodowościowym oraz nawoływanie do nienawiści z takich samych pobudek grozi im pięć lat więzienia.

Polska była jeszcze niedawno jednym z ulubionych celów wyjazdów tureckich studentów na wymianę. Po kolejnej napaści na młodych ludzi tej narodowości raczej tego statusu nie utrzyma.

Share Button

3 komentarze

 1. Łapa napisał:

  Wszystko ok, tylko czemu jako zdjęcie użyto tramwaju z Krakowa którego jedynym łącznikiem ze sprawą jest fakt że został wyprodukowany w Bydgoszczy?

 2. Roman B napisał:

  Komentarz chyba jest bardzo prosty!
  Do zdarzenia doszło w pojeździe komunikacji publicznej ,kierowca zachował zimna krew i zachowal się jak trzeba. Dobrze ze ktos to nagrał telefonem…
  Debili i chamstwo trzeba wypleniac w zarodku!
  Jesli mówimy ze jesteśmy cywilizowani to mimo tej obrzydliwej propagandy natyuchodźczej trzeba zachowac zimna krew i ludzkie odruchy.
  Czym innym jest palenie szmacianej kukły (i karanie za to nie popieram nawet zatwardziałego rasistę) a czym innym jest ubliżanie i proba pobicia czlowieka!
  Nagrabili polaczki to teraz będa mieli prokuratora na karku!!!

  • Phokurator Dziura W Doopie napisał:

   Polacy to zwierzęta; zwyrodnialcy nie potrafiący wychować własnego potomstwa; małpy, którym ubzdurało się, że są Kimś; karaluchy, tak łatwe do zdeptania, a tak bardzo przekonane o własnej wzniosłości; śmieć ludzki, który rozlazł się po cywilizowanej Europie!

   Z poważaniem,
   Phokurator Dziura W Doopie

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*