Z okazji Święta Wojska Polskiego Młodzież Wszechpolska szykuje marsz. Zablokowanie narodowców zapowiedzieli Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet.

fot. wikimedia commons

– W czasie marszu chcemy uczcić wielkich bohaterów, którzy w 1918 roku wywalczyli dla Polski niepodległość, a w 1920 powstrzymali bolszewicką nawałę. Chcemy, aby Polacy pamiętali o wielkich i ważnych zwycięstwach – poinformował Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej.

Przemarsz narodowców nosi nazwę „III Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej” i ma się zacząć jutro o 16. pod Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

„Faszyści znów przejdą ulicami stolicy Polski. Tym razem pretekstem do wykrzyczenia swoich nienawistnych haseł jest rocznica Bitwy Warszawskiej. Warto tu przy okazji zaznaczyć, że naczelnym wodzem Bitwy był Józef Piłsudski, który zdelegalizował organizacje faszystowskie m.in. ONR” – tak brzmi odpowiedź na inicjatywę nacjonalistów napisana przez Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet. Obie organizacje zapowiedziały blokadę marszu Wszechpolaków.

„Stajemy wspólnie, Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet. Jednak to OSK stanie na czele naszej blokady, same kobiety, ubrane na czarno. Przyjdź, ubierz się na czarno!” – zwracają się o udział w blokadzie organizatorzy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

„Czas chwycić za broń!” – awantura we Francji o hymn Czarnych Panter

« Revolution has come ! Time to pick up the gun !” – czy za te słowa („Nadeszł…