Znów zaostrzenie prawa aborcyjnego jest o krok. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka po pięciu godzinach debaty pozytywnie zaopiniowała projekt Kai Godek.

To oznacza, że już w środę projekt trafi do kolejnej Komisji – Polityki Społecznej i Rodziny. Projekt ten praktycznie ograniczy w Polsce legalną aborcję – ponieważ 95 procent zabiegów odbywa się właśnie z powodu choroby lub nieuleczalnych wad płodu. Tymczasem wnioskodawczyni, Kaja Godek, chce całkowitej eliminacji tej przesłanki z „kompromisu aborcyjnego”.

Debata w komisji przebiegała w skandalicznych warunkach. Po tym, jak głos zabrała Kaja Godek, Jerzy Kwaśniewski stojący na czele Ordo Iuris, a także rzutem na taśmę Lilianna Religa z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, przewodniczący Stanisław Piotrowicz odebrał reszcie mówców głos. Nie pozwolił też, aby posłowie opozycji mogli przekazać stronie społecznej swój czas w dyskusji. W efekcie skutecznie uciszono obecnych na sali przedstawicieli Amnesty International czy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Głosowali wszyscy obecni na sali czyli 25 parlamentarzystów i parlamentarzystek. Projekt Kai Godek został zaopiniowany pozytywnie 16 głosami. Na „nie” było ich 9.

Najbardziej mrożące krew w żyłach cytaty?

Marek Jurek: „Co by było, gdyby kobieta odmówiła powinności macierzyńskiej? Nie byłoby nas tutaj”;

Robert Winnicki: „Aborcjonistki są sojuszniczkami nieuporządkowanego życia seksualnego mężczyzn”;

Jerzy Kwaśniewski: „Europocentryczna postawa tak często prowadzi nas do fałszywego postrzegania sytuacji praw człowieka i prenatalnego zabijania ludzi. Część państw na świecie zdecydowała się chronić życie lepiej niż Polska. Wartość życia ludzkiego zaczyna się w chwili poczęcia”.

W odpowiedzi na dzisiejsze głosowanie kobiety szykują już protesty w całym kraju w najbliższy piątek – Czarny Piątek:

Niewątpliwie do takiego obrotu sprawy przyczynili się biskupi, którzy przed tygodniem w specjalnym komunikacie KEP ogłosili, że „apelują o niezwłoczne podjęcie prac legislacyjnych” nad projektem Kai Godek. Sama inicjatorka triumfuje:

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Brzydko naśmiewać się z ułomności ludzkich, ale patrząc na te fizjonomie … Kobiety, strzeżcie się!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …