Fundacja “Życie i rodzina” przygotowuje nowy obywatelski projekt ustawy zaostrzający prawo aborcyjne. Ma trafić do Sejmu już w sierpniu.

Kompromis aborcyjny zniknie? fot. www.flickr.com/photos/drabikpany/

Podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Prawa do Życia, który debatował we wtorek o klauzuli sumienia dla aptekarzy, Kaja Godek ogłosiła, że powoła nowy Komitet Ustawodawczy i w sierpniu złoży w Sejmie gotowy projekt. Zbieranie podpisów  ma rozpocząć się we wrześniu.

– Jest to projekt, który zawiera co prawda niewielkie zmiany w obowiązującej ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, ale ochroni za to bardzo dużo dzieci. Jest więc bardzo dużym krokiem naprzód w ochronie życia ludzkiego w Polsce, gdyż w każdym kolejnym roku można będzie ocalić kolejne tysiące polskich dzieci – mówiła Godek. –  Jasno mówimy, że jesteśmy za ochroną wszystkich dzieci poczętych, także z gwałtu, bądź poczętych w sytuacji kiedy matka jest chora. Ale w pierwszej kolejności bierzemy się za przesłankę eugeniczną, żeby jak najszybciej doprowadzić do ochrony życia jak największej liczby dzieci i liczymy na to, że Sejm przychyli się do tego postulatu.

Zrobiła również przytyk w stronę rządzących – oświadczyła, że zna wszystkie deklaracje prezydenta Dudy, pamięta jednak, że PiS nie zgodziło się na wpisanie zwrotu “od poczęcia” do Konstytucji. I że sprawy w swoje ręce muszą wziąć obywatele, skoro nie chcą robić tego posłowie: – Dopiero wtedy widzą, że elektorat, który ich wybrał – a są to w większości katolicy i konserwatyści – jest za życiem. A więc w każdym kolejnym roku można będzie w ten sposób ocalić kolejne tysiąc polskich dzieci.

Nowa inicjatywa zyskała poklask polskich biskupów, których o zdanie w tej kwestii pomysłodawczynie projektu zapytały podczas plenarnego zebrania Episkopatu.

– W 2015 roku zginęło w polskich szpitalach z mocy prawa 1 044 dzieci, z czego tysiąc ze względu na podejrzenie niepełnosprawności – mówiła tam Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, która wraz z Godek promuje projekt “Zatrzymaj aborcję”.

To już piąta taka inicjatywa obywatelska środowisk konserwatywno-katolickich od 2015.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Może się ludziska obudzą wreszcie i stwierdzą, że fundamentalizm religijny to największe zło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…