Najpierw nienawistne wpisy na temat uchodźców, teraz agresywny atak na działaczkę NGO, która złożyła w jego sprawie doniesienie do prokuratury. Słynny strongman zachowuje się niczym kibol, co może go sporo kosztować, gdyż współpracę z nim zrywają kolejni sponsorzy.

Mariusz Pudzianowski - polski rasista / facebook.com/pudzianowski.official
Mariusz Pudzianowski – polski rasista / facebook.com/pudzianowski.official

„Zakompleksiona, sfrustrowana kobieta szkodząca normalnym ludziom (…) za życiową misję obrała sobie donoszenie do prokuratury na tych, którzy nie myślą tak samo jak jej przełożeni” – to słowa Mariusza Pudzianowskiego skierowane do Joanny Grabarczyk, koordynatorki akcji HejtStop. Czymbyłemu siłaczowi podpadła działaczka NGO? Tym, że zgłosiła do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez niego przestępstwa. Chodzi o sprawę nienawistnego wpisu Pudzianowskiego na Facebooku, w którym zaprezentował poglądy ewidentnie rasistowskie i nacechowane ksenofobiczną nienawiścią. Nazwał w nim uchodźców „ludzkimi śmieciami”, dla których nie ma „żadnej tolerancji” oraz zapowiedział, że niebawem z kijem bejsbolowym w dłoni pojawi się we francuskim Calais, gdzie mają miejsce napięcia związane z kryzysem migracyjnym. Pudzianowski swoich nienawistnych pogróżek zrealizować nie zdążył, gdyż po zawiadomieniu złożonym przez Grabarczyk znalazł się pod lupą organów ścigania.

Sprzeciw wobec rasizmu i nienawiści rozsierdził „Pudziana” jeszcze bardziej. 6 lutego na jego stronie fejsbukowej pojawiła się grafika przedstawiająca Joannę Grabarczyk jako denuncjantkę. Obrazek zawiera również treści antysemickie – na „chmurkach” otaczających działaczkę znajdują się takie hasła jak: „kapuś systemu”, „judeopolonia” czy „Żyd twoim panem”. Pudzian w opisie zdjęcia zasugerował, że organizację HejtStop należy jak najszybciej zdelegalizować.

Skierowaliście w moją stronę topór wojenny droga fundacjo, ale moja artyleria w postaci Narodu Polskiego jest o wiele ci…

Posted by Mariusz Pudzianowski on 6 luty 2016

W obronie działaczki wystąpiło jej stowarzyszenie. – Ofiarą hejtu padła nasza koleżanka, ale co do zasady mógł być to być każdy z nas. Właśnie dlatego w interesie bezpieczeństwa wszystkich jest trzymanie się prawa po to, aby móc się różnić, nie bojąc się fizycznej agresji – powiedział portalowi wp.pl Wiktor Jędrzejewski z Projekt Polska – NGOsa, który prowadzi akcje HejtStop. Aktywista dodał również, że on i jego współpracownicy nie dadzą się zastraszyć i nie wycofają zawiadomienia.

Sprawę skomentował również Rzecznik Praw Obywatelskich. – Monitorujemy co dzieje się w sprawie zawiadomienia złożonego przez Joannę Grabarczyk. Spoglądamy również na to, w jaki sposób Projekt Polska chce zareagować na wpisy, które stanowią atak wobec autorki pisma skierowanego do prokuratury – tłumaczy Sylwia Spurek, zastępczyni RPO, według której działanie Pudzianowskiego nosi znamiona znieważenia. – Z naszej oceny wynika, że interes publiczny w ściganiu tego rodzaju zachowań, które dotykają działaczkę na rzecz praw człowieka, powoduje, że prokurator powinien podjąć tę sprawę z urzędu – komentuje Spurek.

Na żenujące zachowanie strongmana zareagowali również jego sponsorzy. „Uprzejmie informujemy, iż AXA DIRECT obecnie nie prowadzi kampanii reklamowych z udziałem Pana Mariusza Pudzianowskiego. Kampanie, o których Państwo wspomnieli, były realizowane w przeszłości – przed opublikowaniem przez Pana Mariusza jego osobistych poglądów na temat polityki imigracyjnej” – w takich słowach odcina się od niego znana firma ubezpieczeniowa.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A ja czekam aż pan Pudzianowski zrealizuje swoje groźby i pojedzie z bejsbolem do Calais. Jego to już tylko francuska policja może ucywilizować.

  2. Niesamowity zalew chamstwa mamy, to ta afrykańska polska ze wsi, nie liczy się tu rozum, intelektualne treści dlaczego rasizm jest szkodliwy, im większ chamuś tym większy poklask, buraczek wygraża a gawieć rechocze i się cieszy. Ale na to wsiórom pozwoliliście.

 1. Wychodząc z założenia że Piotr Nowak nie może być tak głupi jak sam siebie prezentuje we własnych artykułach muszę założyć że robi to w celu manipulacji czytelnikami strajk.eu . Jego artykuły stwarzając pozory „obrony” migrantów w przewrotny sposób zwiększają rzeszę ludzi przeciwnych lub wręcz wrogich migrantom. Komu to ma służyć? Kto stoi za tymi manipulacjami? Przykładem jest np sprawa Pudzianowskiego – najlepiej byłoby wrócić do jego oryginalnej wypowiedzi w której oświadcza że będzie z pałą w ręku sam bronić swojej własności – swoich ciężarówek które są często obiektem fizycznegi ataku migrantów próbujących NIELEGALNIE przedostać się do Wielkiej Brytanii. I co się dzieje? Podaje go do sądu „działaczka” pani Joanna Grabarczyk. Cudzysłów jest dlatego że mi słowo „działacz” kojarzy się z działalnością nieodpłatną. A pani Grabarczyk jest „działaczką” płatną. Pracuje za pieniądze w projekt:polska gdzie promuje wartości liberalne . Jej pracodawcy , których nie znam , płacą jej za takie działania jak np doniesienie na Pudzianowskiego do prokuratury.
  Wracając do manipulacji pana Piotra Nowaka. Oczywistym jest że czytelnicy śledzący sprawę Pudzianowskiego staną w większości po stronie człowieka który broni swojego mienia a przeciwko migrantom który to mienie niszczą. . Pan Piotr Nowak nazywając Pudzianowskiego rasistą , faszystą czy ksenofobem jednocześnie „nastawia” czytelników przeciwko owym migrantom. Na koniec pytanie – czy pan Piotr Nowak to ze zwykłej głupoty po to tylko żeby zwiększyć „ruch” na stronach strajk.pl czy robi to bo jest „działaczem” i ktoś mu za takie działania płaci?

 2. Wywlekanie kierowców ciężarówek z kabin i grożenie pobiciem, to według Autora „napięcia związane z kryzysem migracyjnym”.

  I jeszcze obłudnik śmie moralizować.
  Pewnie myśli że jest lepszy od osiłka. Ale nie jest. Jest za to bardziej zakłamany.

  Co za bagno….

  1. To podszywka więc może zmienie nicka zobaczymy, teraz będe kobieta

 3. Taki wielki chłop a trzesie się ze strachu jak latlerek przed obcym. To chyba efekt sterydów, lub też tego że bardzo trudno o siłę i inteligencje w jednym i tam gdzie mięśnie ciała wielkie, mózgownica zapadnięta anemicznie. Tylko jednego króla mieliśmi co łamał podkowy gołymi rękami i był mądry, ale najczęściej siła wyklucza myślenie. Pudzianowski posiusiał się ze strachu przed obcym paradne, tak samo zabawni są homofoby, co na widok homka w zupełnie wiejsko-babską lamentacje histreryczną wpadają. Lamentują jak Szydło bo to gosposia domowa, posłuchajcie jak ona mówi, jak ktoś coś wytyka…lamentuje jak wiejska baba lub jak Pudzianowski.

  1. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania buractwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało chama w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w czworakach kwiczałem.

  2. Nataniel #Młody Metroseksualny Mężczyzna, Który Uwielbia Gotować I Nie Wstydzi Się Łez (Wyborca #Razem) pisze:

   Jest dokładanie tak jak piszesz, glob. Mnie najbardziej bawią prawicowo-narodowe przygłupy, które skarżą się na „homodyktaturę”, pod której ciężkim jarzmem owym nieszczęśnikom przyszło żyć. To garstka gejów i lesbijek podporządkowała sobie wszystkich hetero? Albo ten niedorobiony Zawisza, który uciekł ze studia przed facetem w sukience, Rafalalą. A teraz mamy Pudzianka…

  3. Natanie
   To nie tylko psychika, homofobia odbija się też somatycznie, ja to sobie nazywam upośledzeniem odbyta, bo podczas stosunku takiego paluszkami tam pogmerać, to normalnie jakiś poniżony się czuje i sparaliżowany, a geje wiedzą co dobre, bo można przeżyć kilka orgazmów bez wytrysku, no ale trzeba być facetem. Homofoby facetami nie są, bo są tacy lękliwi przed każdą sferą delikatności w sobie, swoją kobiecą stroną. Taki męski facet jest taki non stop pozujący na zbyt męskiego, bo boi się delikatności a tym samym ogranicza swoje życie wewnętrzne i jak słoń w składzie porcelany, toporny, zaniedbany, wszędzie się pcha zamiast być subtelny, tym samym łatwo takim dyrygować naciskając na jego męskość lub jej brak, bo nie rozumie swoich emocji, z lęku przed delikatnością w sobie. Tym samym projektują na homo swoje lęki być nietwardym. Cały ten ruch feministyczny powinien wyzwalać facetów bo kobiety już się wyzwoliły, a faceci zamknięci w schematach z poprzednich stuleci. Trzeba facetów wyzwalać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …