Światowe Dni Młodzieży w Brazylii w 2013 r., też dotowane przez państwo / fot. Wikimedia Commons

O tym, że państwo pod rządami PiS wesprze finansowo Światowe Dni Młodzieży, było wiadomo od dawna. Nikt jednak raczej nie spodziewał się, że stylizująca się na „socjalną” partia zabierze pieniądze na ten cel z puli wydatków socjalnych.

Światowe Dni Młodzieży w Brazylii w 2013 r., też dotowane przez państwo / fot. Wikimedia Commons
Światowe Dni Młodzieży w Brazylii w 2013 r., też dotowane przez państwo / fot. Wikimedia Commons

Projekt budżetu na rok 2016 przewidywał okrągłe 100 mln złotych dotacji na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie i Wieliczce w ostatnich dniach lipca. Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych uznała jednak, że to stanowczo za mało. Jeśli zgłoszona przez nią poprawka do budżetu zostanie przegłosowana (a nie ma właściwie powodu, dla którego miałoby stać się inaczej), na katolicką imprezę pójdzie o 80 mln złotych więcej. Ponieważ pieniądze nie spadają z nieba (nawet na tak szczytny cel), komisja wnioskuje, by przekierować na Światowe Dni Młodzieży fundusze przeznaczone w projekcie budżetu na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne.

Oprócz tego 51 mln złotych na organizację dni przeznaczy miasto Kraków. Tu jednak przynajmniej wiadomo, że część tych kosztów zainwestowana zostanie w remonty obiektów, które będą służyły mieszkańcom także po zakończeniu wydarzenia.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Niedługo będzie tak;

  “Gość Niedzielny” w artykule pod “bombowym” tytułem: “W odpowiedzi na atomy, budujemy Boże domy” dumnie odnotował nie tylko znaczny rozwój budownictwa sakralnego ale również wzrost produkcji pomników Jezusa Chrystusa i Jana Pawła II i innych błogosławionych /świętych na całym świecie podkreślając, że najwyższy współczynnik upomnikowienia należy jednak do Polski. Średnio przypada u nas 1.14 Chrystusa i 1,67 Jana Pawła II na hektar. Już niedługo na metr kwadratowy Naszego Kraju będzie przypadać 1.3 krzyża.

  Gość Niedzielny” informuje, że wszystkie parafie na terytorium Polski przyjmują rezerwacje i przedpłaty na pielgrzymkę do Dominikany „Cierniowym szlakiem arcybiskupa Wesołowskiego”.

  Władze wydały rozporządzenie wg. którego wszystkim pomnikom syrenek i Nike na terenie stolicy nakazano obowiązkowe założenie biustonoszów albo biustonoszy (KUL przypomina, ze obie formy sa poprawne).

  Gazeta publikuje notę dyplomatyczną ZRON-u do Białorusi nawołującej do zamknięcia dywersyjnej rozgłośni „Wolna Polska” regularnie nadającej swoje audycje z Mińska. Gazeta oskarża reżim Łukaszenki o udzielanie schronienia polskim dysydentom z byłym oportunistycznym i samozwańczym „prezydentem” Polski Bronisławem K. na czele.

  Fronda” najpopularniejszy tygodnik młodzieży katolickiej (niegdyś popularny katolicki portal internetowy) ogłosił kolejną listę autorów i innych “twórców kultury i nauki” zakazanych przez Ministra Ewangelizacji Narodowej Pana Macierewicza:

  Mark Twain, Bertrand Russell, José Saramago, Salman Rushdie, Naum Chomsky, Umberto Eco, Stephen Howking, Isaac Asimov, Charles Bukowski, Albert Camus, Richard Dawkins, R.A.Henlein, Christopher Hitchens, Henrik Ibsen, Franz Kafka, George Orwell, Steig Larsson, Primo Levi, Fryderyk Nietzche, Arthur Miller, Marcel Proust, G.B.Shaw, Kurt Vonnegut, H.G.Wells, Zygmunt Freud, David Hume, Aldous Huxley, Volataire, Schopenhauer…

  Placówkom oświatowym oraz mediom zakazano robienia jakichkolwiek wzmianek lub odniesień do niżej wymienionych bezbożników:

  Tusk, Palikot, Boniecki, Boy-Żeleński, Narutowicz, Słonimski, Sapkowski, Skłodowska-Curie, Kotarbiński, Kuroń, Lem, Gombrowicz, Zapasiewicz, Banach, Kutz, Łomnicki, Krawczuk, Orzeszkowa, Religa, Stomma, Środa, K.T.Toeplitz, Witos.

  “Nasz Dziennik” w redakcyjnym wstępniaku po raz kolejny zdemaskował dywersyjną działalność tzw. Polskiego Rządu na uchodźctwie skupionego wokół zdrajców Donalda T., Ewę K. i Radosława S. zresztą zaocznie skazanych na smierć przez Katolicki Trybunał Narodowy.

  http://www.eioba.pl/a/3y13/przesluchanie-czyli-jeden-dzien-z-zycia-pana-y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Ludzie są skrajnie wyczerpani, przemoczeni, w poszarpanych ubraniach i butach. Straż Graniczna wywozi ich nie wiadomo gdzie”

-Spotykamy ludzi w tragicznym stanie, w takim, że ratownicy chcą wszystkich zabierać od ra…