Informacja o premierze tej interesującej pozycji pojawia się w tym miejscu nie tylko dlatego, że jest to książka, którą warto mieć, ale także dlatego, że Portal Strajk ma zaszczyt być jej patronem medialnym.

16 marca miała miejsce – jak głosi Oficyna Wydawnicza „IMPULS” z Krakowa – premiera niezwykłej książki. Mowa o „Telewizji Dziewcząt i Chłopców 1957-1993. Historia niczym baśń z innego świata” Sławomira W. Malinowskiego. I w rzeczy samej wydawnictwo ma rację. Ta 358-stronicowa pozycja, niezwykle bogato ilustrowana, przywołuje z przeszłości najpiękniejsze programy Telewizji Polskiej adresowane do dzieci i młodzieży oraz ich akcje w których brały udział miliony dziewcząt i chłopców z całej Polski. W wielu wzbudzi piękne wspomnienia, szczery uśmiech, tęsknotę za minionym dzieciństwem. Ta książka uczy, bawi i… wzrusza. Przepojona jest empatią, szacunkiem do innych, bezinteresownością. Jest wyjątkowa również dlatego, że po brzegi wypełnia ją dobroć i piękne uczynki dzieci płynące z głębi serca. A to dzisiaj raczej niespotykane.

Wydawnictwo „IMPULS” poleca tę książkę nie tylko byłym widzom „Ekranu z Bratkiem”, „Klubu Pancernych”, „Niewidzialnej Ręki”, „Zwierzyńca” i wielu, wielu innych, ale także pedagogom i rodzicom. Jak zaznaczył w swej recenzji prof. UKW dr hab. Przemysław Paweł Grzybowski: Mimo że autor nie jest pedagogiem i nie powołuje się na literaturę pedagogiczną, można uznać jego monografię za jedną z najważniejszych książek pedagogicznych ostatnich lat i polecić jej lekturę nie tylko miłośnikom wspomnień, ale także pedagogom, nauczycielom, studentom, rodzicom i tym wszystkim, którzy poszukują dobrych wzorców edukacji.

Na zakończenie wstępu do książki Sławomir Malinowski napisał: Drogi Czytelniku, wybacz brak skromności, ale dla wielu – być może, i dla Ciebie – będzie to książka niezwykła. Nie tylko dlatego, że dzięki niej wyruszysz w podróż do krainy dzieciństwa. Również nie dlatego, że przeczytasz o jednej z najpiękniejszych kart Telewizji Polskiej; i nie tylko dlatego, że po brzegi wypełniona jest dobrocią, przyjaźnią i szacunkiem do innych. Po prostu w tej książce odnajdziesz siebie, swoich rodziców lub dziadków. Odnajdziesz brata lub siostrę, kolegę z bloku, koleżankę z podwórka, kumpli z klasy czy sympatię z wakacji. Właśnie dlatego. Bo to książka o Tobie. Telewizji Dziewcząt i Chłopców 1957-1993. Historia niczym baśń z innego świata reprezentuje bardzo wysoki poziom edytorski. Wersja papierowa posiada twardą szytą okładkę i została wydrukowana na papierze kremowym. Zapewne wzbogaci niejedną domową biblioteczkę, a także stanowić będzie wspaniały prezent dla bliskich i znajomych. Będzie dostępna również w wersji e-book.

Na razie będzie można ją kupić wyłącznie w sprzedaży bezpośredniej. Dystrybucję prowadzi Oficyna Wydawnicza „IMPULS” przez stronę wydawnictwa.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Zdemolowana redakcja tygodnika „Fakty”. Sprawcy myśleli, że to TVN?

Zobaczyli szyld „Fakty”, więc pomyśleli, że to redakcja programu informacyjneg…