Share Button

Pieniądze z programu „Rodzina 500 plus” powinny trafiać tylko do tych rodzin, gdzie wszystkie dzieci zostały zaszczepione – to postulat krakowskiego radnego Łukasza Wantucha.

/wikimedia commons

Wniosek został wysłany przez samorządowca do ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem Wantucha do wniosku o 500+ rodzice powinni dołączać skserowaną stronę z książeczki zdrowia dziecka lub zaświadczenie od lekarza potwierdzające, że dziecko ma wszystkie obowiązkowe szczepienia.

Wantuch przypomina, że wciąż rośnie w Polsce liczba niezaszczepionych dzieci. Radny uważa, że rodzice nie przestrzegają tego obowiązku bo zostali wprowadzeni w błąd, przez szerzone w mediach przez środowiska tzw. antyszczepionkowców informacje o rzekomej szkodliwości szczepień.

Krakowski radny wykorzystując pomysły z Włoch i Australii próbował już wprowadzić w Krakowie zasadę, że do publicznych przedszkoli są przyjmowane wyłącznie zaszczepione dzieci. Mimo sporego poparcia dla Wantucha, rada Krakowa wniosek wówczas odrzuciła.

Share Button

1 komentarz

  1. ziutek napisał:

    pan nieporRADNY (umysłowo) powinien przedstawić ksero swojej książeczki szczepień. i świadectwo chrztu oraz bierzmowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*