Pieniądze z programu „Rodzina 500 plus” powinny trafiać tylko do tych rodzin, gdzie wszystkie dzieci zostały zaszczepione – to postulat krakowskiego radnego Łukasza Wantucha.

/wikimedia commons

Wniosek został wysłany przez samorządowca do ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem Wantucha do wniosku o 500+ rodzice powinni dołączać skserowaną stronę z książeczki zdrowia dziecka lub zaświadczenie od lekarza potwierdzające, że dziecko ma wszystkie obowiązkowe szczepienia.

Wantuch przypomina, że wciąż rośnie w Polsce liczba niezaszczepionych dzieci. Radny uważa, że rodzice nie przestrzegają tego obowiązku bo zostali wprowadzeni w błąd, przez szerzone w mediach przez środowiska tzw. antyszczepionkowców informacje o rzekomej szkodliwości szczepień.

Krakowski radny wykorzystując pomysły z Włoch i Australii próbował już wprowadzić w Krakowie zasadę, że do publicznych przedszkoli są przyjmowane wyłącznie zaszczepione dzieci. Mimo sporego poparcia dla Wantucha, rada Krakowa wniosek wówczas odrzuciła.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. pan nieporRADNY (umysłowo) powinien przedstawić ksero swojej książeczki szczepień. i świadectwo chrztu oraz bierzmowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …