Weronika Książek wątpi w deklaracje polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy intensywnie mówią ostatnio o zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki. Więc zaczyna swój wczorajszy komentarz dnia tak: „Umówmy się, nikt nie wysadzi w powietrze warszawskiego Pałacu Kultury”. I już tutaj pojawia się pierwszy problem, który czyni z poglądów mojej redakcyjnej koleżanki jedynie myślenie życzeniowe. Owszem, miłe uszom ludzi kulturalnych, ale co z tego?

Otóż umowa, jak jej definicja wskazuje, jest zgodnym porozumieniem się „dwóch lub więcej stron…”. Z kim red. Książek chce się umawiać? Ze mną albo ludźmi zbliżonymi do jej poglądów umawiać się nie ma sensu, bo i tak w większości spraw jesteśmy zgodni. Również, a może przede wszystkim w tym, że niszczenie dóbr kultury właściwe jest barbarzyńcom intelektualnym i członkom zbrodniczych formacji terrorystycznych. Umawianie się zaś z prominentnymi funkcjonariuszami PiS, mówiącymi rzeczy równie głupie jak groźne, jest niemożliwe.

Po pierwsze dlatego, że umowa zakłada formę porozumienia. Oni nie chcą się z nikim w tej sprawie porozumiewać. Mają całkowicie w dupie inne opinie i poglądy niż ich własne. To najważniejsze.

Po drugie czy ktoś, kto publicznie obnosi się ze swoimi chorymi obsesjami i żąda ich urzeczywistnienia, jest aby na pewno stroną, która jest zdolna do podejmowania czynności prawnych? To problem techniczny, ale też istotny.

Jeżeli zatem mamy do czynienia z ludźmi opętanymi szaleństwem, wszelkie argumenty racjonalnej natury nie mają tu zastosowania. Można, tak jak Weronika robi, liczyć tysiące wywrotek do wywiezienia gruzu po zburzonym Pałacu Kultury i Nauki, udowadniając, że taka operacja jest niemożliwa. Można epatować zagrożeniem dla życia i bezpieczeństwa ludzi w mieście, jakie niesie wysadzanie wielkiego gmachu, licząc, że dla Glińskiego i Kownackiego ludzkie istnienie jest jakąś wartością. Można udowadniać wszystko, używając logiki i pojęć ze świata, który jest tym ludziom całkowicie obcy. Nie da się wody kroić nożem, a powietrza łapać obcęgami, mówiąc krótko, nie można używać narzędzi do operacji, w której nie mogą mieć żadnego zastosowania. To jest przypadek mojej redakcyjnej koleżanki Weroniki Książek. Jest ona człowiekiem dobrym, a zatem trochę naiwnym, przepełnionym wiarą, że z każdym można się dogadać. Nie można. A na pewno nie z tymi ludźmi.

Oświadczam zatem z pełną powagą: nie ma granicy, której ekipa Kaczyńskiego nie przekroczy, jeżeli to zaspokoi ich ambicje lub urzeczywistni rojenia, jakie w sobie pielęgnowali od lat. Nie ma świństwa, którego nie zrobią, żeby ich kompleksy choć trochę się najadły hodowaną właściwą im nienawiścią, a ludzkim strachem i krzywdą. Nie ma świętości, na którą nie podniosą ręki, by nabrały kształtu wizje ich czarno-białego świata, tłumaczonego pojęciami prostymi jak konstrukcja cepa, z manichejskim złem ukrywającym się w każdym, do wykrycia przy pomocy tylko im znanych metod.

I podpowiedzi dziennikarzy nie mają tu nic do rzeczy. Oni tylko relacjonują gejzery myśli swoich rozmówców, ciesząc się naiwnie, że będą mieli wysoką oglądalność, bo ludzie lubią niskich lotów rozrywkę. Karpie cieszące się na Wigilię to przy nich nad wyraz przewidujące stworzenia.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Warto najpierw sprawdzić, które kancelarie prawne nad Hudsonem prowadzą sprawę odzyskania tych działek. Nowy bank z pewnością pomoże rozwiązać ten zawiły problem, a suwerenna władza wyjmie gorące kasztany cudzymi rękami. I do tego potrzebni są prawdziwi patrioci zwalczający okrutnego Stalina i jego wredny prezent. Kasa, Misiu, kasa.

  2. lubię patos w roli środka ekspresji. Jakby pan redaktor dodał seteczkę ze śledzikiem odbiór tekstu byłby murowany. To mój przepis na sukces czytelniczy, którym się dzielę, żeby otrzymać w zamian przepis na obcęgi do łapania powietrza. Pozdrawiam ; )

  3. „…nie ma granicy, której ekipa Kaczyńskiego nie przekroczy, jeżeli to zaspokoi ich ambicje lub urzeczywistni rojenia, jakie w sobie pielęgnowali od lat. Nie ma świństwa, którego nie zrobią, żeby ich kompleksy choć trochę się najadły hodowaną właściwą im nienawiścią, a ludzkim strachem i krzywdą.”

    To wszystko prawda, ale co by nie mówić o PiS-dzielcach, to oni nie są samobójcami i nie robią niczego, co by się nie podobało bardzo dużej części „suwerena”, „ciemnego luda” czy jak tam jeszcze nazwiemy tę ciemną masę wyborców, którzy nie widzą żadnego związku między wyznawanymi „wartościami” a własną sytuacją życiową.

  4. Wyburzenie PKiN to niziutkich lotów, całkowicie oderwany od rzeczywistości, temat zastępczy na miarę uzyskania reparacji od Niemiec.

  5. Pani Weronika jest zwyczajnie naiwna, bo tak jak większość ludzi myśli emocjonalnie, a nie praktycznie, co jest błędem popełnianym przez 99,9% ludzkości. Ale jest bardzo ładna i dlatego czytam jej artykuły…

  6. dobrze że P.Weronika jest przepełniona Wiarą b.mnie to cieszy, co do Pana oświadczenia to podpisuję się pod nim obiema rękami, a wynika z tego że mamy już, lub są początki rządów pokroju Hitlera , czyli despotyzm nazizm wizja państwa autorytarnego tworzenie nowej rasy do czego potrzebna jest nowa przestrzeń życiowa np. na wschodzie itp itd pozdrawiam i gratuluję dobrego artykułu P.Macieju

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Dobre notowania Konfederacji

„Mędrcy” zastanawiają się, dlaczego rosną sondaże Konfederacji. Proste –…