Ujawniono szokujące dane na temat jednego z brytyjskich ogrodów zoologicznych – South Lake Safari Zoo. Śmiertelność zwierząt w ciągu ostatnich lat wynosiła tam aż 12 procent. Prawie pół tysiąca zwierząt zginęło przez potworne zaniedbania.

Śledztwo przeprowadzone przez lokalne władze wykazało wiele nadużyć. Do najważniejszych należy zaliczyć brak odpowiedniej opieki weterynaryjnej, brak kontroli nad rozmnażaniem się zwierząt, zbyt duża ilość osobników na wyznaczonym terenie. Opublikowany raport wspomina o panterach śnieżnych, które były częściowo nadjedzone, żółwiu, który umarł od wstrząsu spowodowanego zetknięciem się z ogrodzeniem, ciałach małp znalezionych w stanie rozkładu. Z powodu braku miejsca i kontroli, uśpiono siedem zdrowych lwiątek oraz pięć pawianów. W strachu przed karą za puszczanie ibisów luzem, właściciel zoo je zastrzelił.

South Lake Safari Zoo jest w posiadaniu około 1,5 tys. zwierząt, wśród nich są tygrysy, żyrafy i rzadkie okazy ptaków. Wiele z nich jest wyraźnie zaniedbanych, brak im odpowiedniego schronienia – np. pingwiny mają basen pozbawiony wody. Rzecznik prasowy oświadczył, że właściciel – David Gill, ustąpił w zeszłym roku z wykonywania swoich funkcji, jednak wciąż licencja jest zarejestrowana na niego. Zoo niedawno wystąpiło o przedłużenie licencji.

Po tragicznej śmierci pracownicy zoo w 2013 roku, kiedy została zaatakowana przez tygrysa, ośrodek został ukarany grzywną w wysokości 255 tysięcy funtów za niespełnianie warunków bezpieczeństwa.

Kolejne inspekcje wzywały do poprawy bezpieczeństwa, zarówno pracowników, zwiedzających jak i zwierząt. Organizacja CAPS (Captive Animals Protection Society) zajmująca się zwierzętami wykorzystywanymi dla rozrywki, także przeprowadziła własne śledztwo w tej sprawie i nazwała sposób prowadzenia South Lake Safari Zoo jako jeden z najgorszych, z jakim się do tej pory spotkała.
Organizacja domaga się cofnięcia licencji dla zoo i jego zamknięcia.

Decyzja o ewentualnym przedłużeniu licencji lub jej cofnięciu, ma zostać podjęta na zebraniu w poniedziałek.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Hue hue, znam ludzi którzy zaliczają Wlk. Brytanię do „najbardziej cywilizowanych państw świata” …

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Jeszcze o zamieszkach w Machaczkale

Po przybyciu w niedzielę 29 października do Machaczkały samolotu z Tel Awiwu, lokalni mies…