Postępuje radykalizacja polskiego katolicyzmu. Lider ekstremistycznej organizacji „Żołnierze Chrystusa” podczas wywiadu telewizyjnego potwierdził, że uważa kobiety za ludzi drugiej kategorii.

Od kilku tygodni obserwujemy wzmożenie aktywności bojówkarskiej grupy „Żołnierze Chrystusa”, której członkowie patrolują ulice, zachowując się agresywnie wobec osób, które podejrzewają o homoseksualizm, a także pilnują pomników przed zawieszaniem na nich tęczowych flag.

Lider organizacji, Paweł Jaworski podczas występu w jednej z prawicowych telewizji wyjawił swoje przekonania na temat kobiet i mężczyzn.

„Jak byliśmy wszyscy mężczyźni u tronu królowej, była konferencja i jeden z kapłanów mówił, że jak facet się modli, ojciec rodziny się modli, to dziecko w 80 proc. będzie pamiętało modlitwę i ją kontynuowało. Z kolei jak kobieta się za to bierze to jest mniejszy ułamek” – powiedział.

Do takiego wniosku natchnął go katolicki duchowny, napotkany podczas pielgrzymki do Częstochowy. Tamtejsi duchowni wielokrotnie wyrażali poglądy godzące w fundamentalne zasady równouprawnienia płci i zwyczajną ludzką przyzwoitość.

„Kobieta ciągle zdaje się być nieodkryta, nieodgadniona. Wartość jej życia rodzi się jednak z samego aktu stworzenia Boga. To ona jest strażniczką poczętego i rodzącego się życia. Aby wypełnić to zadanie, została obdarzona czułością i zdolnością do poświęceń, które są często nieosiągalne dla mężczyzny. Bez względu na to jednak, czy żyje w małżeństwie, samotnie czy w zakonie, trud i radość powołania kobiety zachwyca swoim pięknem, a zachwyt ten pojawia się wtedy, gdy kobieta w sposób właściwy odczyta boży plan wobec swojego życia i z ochoczym sercem podąży za jego realizacją. Bóg wpisał bowiem w serce kobiety szczególne zadanie bycia córką, żoną, matką. Właśnie one dają kobiecie prawdziwe szczęście” – mówił w 2018 roku podczas homilii na Pielgrzymce Kobiet ks. Andrzej Pradela.

Żołnierze Chrystusa sami o sobie mówią, że wyrośli z katolickiego fundamentalizmu. Są wrogo nastawieni do równości i różnorodności.  Ich narzędziem komunikacji jest siła i groźba.

„Pomysł i natchnienie założenia wspólnoty Żołnierzy Chrystusa jest odpowiedzią na sytuację jaka dzieje się w Ojczyźnie (szybko postępująca laicyzacja) oraz w Europie. Silna Katolicka Polska musi się odrodzić i dać przykład Europie, która odeszła od swoich chrześcijańskich korzeni, i została zalana falą ideologii i Islamu. Polska musi wskrzesić Ducha Narodu i ducha MĘSTWA wśród młodych ludzi” – czytamy na oficjalnej stronie Żołnierzy Chrystusa.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Katolizacja czy islamizacja…nie widzę specjalnej różnicy.Z grubsza nastawienie na machanie mieczem podobne.

  2. No bo Bóg też jest mężczyzną! Facet z facetem łatwiej się dogada, nawet jeśli nie są gejami;)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Waryński nie może być patronem łódzkiej szkoły

Haniebna i kompromitująca decyzja nauczycieli, rodziców i dyrekcji szkoły nr 184  w Łodzi.…