Lewica wreszcie wyłamuje się, zgodnie ze swoimi przekonaniami, z dominującej do tej pory atmosfery religijnego przymusu uczestniczenia w uroczystościach o charakterze wyznaniowym.

Jednym z takich sztandarowych projektów, pełnym hipokryzji, był tzw. opłatek. W towarzystwie hierarchów katolickich posłowie wszystkich ugrupowań przełamywali się opłatkiem na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. Padało wówczas mnóstwo fałszywych, słodkich słów, wezwań do zgody i pojednania, które od początku do końca były kłamstwem, zapominanym zaraz po wyjściu z parlamentu, by na następnej sesji wrócić do niesłychanej agresji, chamstwa i wzajemnej wrogości.

Dobrze się więc stało, że przynajmniej część posłów Lewicy wyraźnie oświadczyła, że nie zamierza brać udziału w tej imprezie. Obecny ma na niej być  kardynał Kazimierz Nycz.

Posłanka Marcelina Zawisza, wiceprzewodnicząca klubu Lewicy otwarcie zakomunikowała, że przyświeca jej zasada świeckiego państwa i zamierza ją respektować również w parlamencie, zatem nie widzi powodu, by na opłatku być.

„Jeżeli ktoś chce się prywatnie spotykać z kardynałami tego świata, to jego prywatna sprawa. Uważam, że moja obecność tam nie będzie nikomu potrzebna” – cytuje wypowiedź Zawiszy portal Interia.pl.

Nie przyjdzie też Anna Maria Żukowska, rzeczniczka klubu Lewicy.

„Ja jestem niewierząca i nie będę szła na żaden opłatek. To nie jest typowe spotkanie świąteczne firmowe, które nie jest obudowane oprawą religijną, ale z księdzem, z modlitwą, z opłatkiem, który jest elementem religijnym. Więc nie. Jak ktoś chce się spotykać, niech się spotyka, ale beze mnie” – mówiła Żukowska.

Nie przyjdzie na opłatek posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Wiosny, podobnie jak jej koleżanka Wanda Nowicka, która słusznie zauważyła, że Sejm jest miejscem, gdzie uchwala się prawo świeckie a nie kanoniczne, zatem uroczystości o charakterze religijnym w tym miejscu są niestosowne.

Ośmieleni postawą lewicowych posłów, nawet niektórzy reprezentanci innych ugrupowań deklarowali, że nie przyjdą na opłatek. Nie będzie Barbary Nowackiej, Klaudii Jachiry, Moniki Rosy.

Dobry przykład jednak działa.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Proszę dopilnować czy to opłatkowe spotkanie będzie w ramach miłosierdzia ……..dowolnego? Czy pan Nycz za posługę otrzyma datek w postaci papierków ze znakiem wodnym i logo NBP. Jeżeli w ramach opłatka przyjdzie koszykarz i zbierze od uczestników, nie mam nic do tego. Ale jak zgarnie kwotę z budżetu,to zbadać i ogłosić taka jest rola posłanek i posłów dla których opłatek jest spotkaniem hipokryzji z cynizmem.

 2. Opłatki, różańce, nocne czuwania, pielgrzymki, święte obrazy i inne religijne utensylia to prywatnie. Urząd ma być urzędem, neutralnym i agnostyczm wobec wszelkich religijnych i ideologicznych „wydumek”. Te Panie p.Ziomek mają tak samo prawo zamanifestować swe NIE dla takich praktyk jak ta sklerykowaciala większość manifestujaca w urzędzie swą wątpliwej jakości religijność (wątpliwą biorąc pod uwagę stan moralno-etyczny większości posłanek i posłów). Zwłaszcza, że w zawiadomieniach o tego typu religijnych konwentyklach bierze udział kancelaria parlamentu rozsyłając zawiadomienia na „firmowych” drukach. A to jest skandal gdyż przekaz jest wtedy jasny i czytelny. Chcą się niektórzy parlamentarzyści spotykać z „sukienkowym” – proszę bardzo, ale ma to być spotkanie prywatne, bez ogłaszania tego jako wydarzenie publiczne i jak napisałem na drukach sejmowych. Bo to jest m.in. przejaw KLERYKALIZMU !!!!!

 3. Przymuszony muszę odpowiedzieć panu Fago i się „oburzyć”, oburzyć na „odważne” posłanki lewicy które MUSIAŁY poinformować, że nie będą jadły opłatka — czy dzisiaj ludzie muszą wydawać oświadczenia iż czegoś chcą, czegoś żądają lub czegoś nienawidzą?
  Szanowny Fago lata mi i powiewa czy pan lubi z panem, czy pani lubi z panią, czy ktoś wierzy czy nie wierzy itp. ale WQRWIA mnie do bólu maniera współczesnego świata polegająca na PRZYMUSIE informowania o tym całego świata, dożyliśmy wszechobecnego i obleśnego psych – exhibicjonizmu!!!!!!
  Niech te parę idiotek idzie miast na opłatek do diabła, tam ich miejsce.
  Pozdrawiam.
  Ps. Pomyślałeś Fago, że może większość obu izb chce tego opłatka? Pięć czy sześć wściekłych bab ma dyktować co wolno a co nie? DEMOKRACJA I KONSTYTUCJA Fago!!!!!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Agrounia rozczarowana opozycją, a szczególnie lewicą

Michał Kołodziejczak przez wielu był postrzegany jako czarny koń polskiej opozycji. Co dzi…