Nie milkną echa zaskakującej nominacji byłego papieża na stanowisko głównego odpowiedzialnego za bezpieczeństwo podczas Światowych Dni Młodzieży. Jeden z członków Partii Razem złożył wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej umowy zawartej pomiędzy Karolem Wojtyłą a polskim rządem.

Sensacyjną informację podała wczoraj Beata Kempa podczas występu w TVN24. – Mamy zawarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi i myślę, że takiej sytuacji absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej, olbrzymiej wiary. Nie lękamy się –  powiedziała w TVN24 szefowa zespołu rządowego do spraw przygotowania Światowych Dni Młodzieży.

Powrót Jana Pawła II w przeddzień rozpoczęcia największej masowej imprezy w 2016 roku wywołał lawinę komentarzy. „Moje źródła mówią, że pakt negocjowany był ostro, Jan Paweł stawiał warunki nie do spełnienia. Np. żądał szarej komórki Kempy” – zastanawiał się jeden z użytkowników. „Niby fachura od wszystkiego, ale nie wiem czy to dobry pomysł, przecież sam siebie przed zamachem nie był w stanie uchronić”- głowił się inny komentujący. Głos zabrał również znany katolicki publicysta Szymon Hołownia: „Frapuje mnie jednak użycie w tym kontekście słowa «pakt», bo sugeruje ono wzajemną wymianę świadczeń. Święty Jan Paweł II ma więc pewnie wyprosić spokojny przebieg uroczystości, a rząd oferuje mu coś w zamian” – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Największą ciekawość wzbudziła deklaracja o zawarciu paktu, a dokładniej – jego szczegóły. O udostępnienie informacji publicznej oficjalnie zawnioskował Paweł Dembowski z wrocławskiego okręgu Partii Razem. W piśmie skierowanym do Kancelarii Prezesa Rady ministrów, działacz prosi o „treść paktu, zawartego między RP a Janem Pawłem II” oraz „tryb jego ratyfikacji przez władze RP”. KPRM ma obowiązek odpowiedzieć na wniosek i ustosunkować się do zadanych pytań.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A tymczasem w Europie:

    W dzisiejszym multikultilotku* zginęły następujące osoby…….

    *Program jest finansowany z funduszy europejskich i euro-„lewicowego” działactwa „społecznego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael zaatakował Gazę

Izraelska armia zaatakowała strefę Gazy pod pretekstem przeciwdziałania zagrożeniom ze str…