Cały plac przed budynkiem Sejmu w Warszawie był zapełniony demonstrującymi. Na apel partii „Razem” odpowiedziało tysiące ludzi. Powoli tłum się rozchodzi, na miejscu pozostwiają wieszaki – symbole dzisiejszego protestu.

Wiec w stolicy rozpoczął się o godz. 14. Na transparentach pojawiają się hasła: „Ręce precz od mojej broszki”, „Beata, nie bądź jak Elena Caucescu”, „500 zł dla każdej drugiej zygoty”, „Piekło kobiet trwa” oraz „Martwe nie będziemy rodzić”. Podczas zgromadzenia przemawiali zarówno luminarze partii Razem, jak też przedstawiciele środowisk liberalno-prawicowych jak Krytyka Polityczna oraz lewicowo-anarchistycznych – np. Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza. Wszyscy przemawiający zgodnie krytykowali katolicki integryzm rządu i opisywali groźne skutki wprowadzenia nowego prawa. Najostrzej wypowiedziała się Sylwia Chutnik, znana feministka i pisarka. W podsumowaniu swojego stanowiska zwróciła się do „mężczyzn nienawidzących kobiet i kobiet nienawidzących kobiet” — „odpierdolcie się!”; tłum wiwatował przez kilka minut.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. To tylko i wyłącznie sprawa kobiety i jej partnera, reszta to ściema i igrzyska dla masss ciemnych

  2. Oni oficjalnie wystosowali dokument, którego sens jest jednoznaczny….mordujemy polskie kobiety, bo przez celibat od wieków mamy kuku na muniu i dlatego jesteśmy zbrodnicza sekta….. No jeśli Pis jak kiedyś za komuny ( pis to komuna) działał przeciwko Polsce i Polakom na zlecenie Moskwy. To zdrajca ojczyzny jak widzimy obecnie, znowu pokumał się z obcym Watykanem aby mordować Polki, nasze kobiety. To jest jednoznaczy sygnał że trzeba im łby definitywnie rozwalić. Z fanatykami nie ma co gadać tylko łeb rozbijać trzeba, aby zło usunąć. Sektę spalić, odebrać co nakradli, a biskupów powiesić jak to tradycyjnie robiliśmy. Pis to gen zdrady więc może skończymy się bawić w ciuciubabkę z antypolactwem?

    1. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania Peowców, tak jak kiedyś lało się po mordzie, alimenciarzy, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo Peowca niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby KODowcy ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało KOD w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo KODu nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w PO byłem.

  3. @nono
    „klechy zagrały va banque”
    dzisiaj w TVP3 ok 17:00 gadający łeb gadał, że trwają prace nad prawem mającym się zajmować „pomocą dzieciom poczętym w wyniku gwałtu” – to nie tylko klechy to cały reżym idzie na całość!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kobiety znowu wyszły na ulice. Na Manifach domagały się pełni praw i wyższych płac

Międzynarodowy Dzień Kobiet dopiero 8 marca, ale przez niektóre miasta Polski już przeszły…