Ekologiczna i związkowa mobilizacja. Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność w Golubiu-Dobrzyniu opowiedziała się po stronie przeciwników wycięcia lasu przy ulicy Leśnej w tym mieście.

Swoje stanowisko przedstawiła w specjalnej petycji wysłanej do Rady Miasta Golubia-Dobrzynia, w którym podkreśla, że proponowany przez radnych miasta Golubia-Dobrzynia wariant wycięcia praktycznie 1/5 terenu lasu miejskiego przy ulicy Leśnej jest rozwiązaniem nie do przyjęcia, ponieważ „las miejski jest na wskroś terenem rekreacyjnym, jednym z nielicznych w naszym mieście. Straciłby znacząco na swojej atrakcyjności, gdyż cenne walory jakimi są cisza, czyste powietrze, brak zanieczyszczenia, zostałyby mu odebrane. Takiemu wariantowi poprzez wycinkę znacznej połaci lasu na potrzeby wątpliwej inwestycji budowy boiska pełnowymiarowego, mówimy stanowczo NIE, solidaryzując się z wieloma mieszkańcami, podpisującymi się pod protestem.”

Związkowcy podkreślają, że nie są przeciwnikami budowy boiska sportowego, tylko sytuowania go w tym miejscu.

O budowę boiska piłkarskiego na terenie lasu przy ul. Miłej zawnioskowały w zeszłym roku dwa kluby piłkarskie z Golubia-Dobrzynia. Radni w ekspresowym tempie zabezpieczyli pieniądze na ten cel. Procedowaniu w tej sprawie towarzyszyły protesty mieszkańców miasta.

Przeciwnicy wycinki lasu wskazywali, że służy on wielu mieszkańcom m. in. jako trasy spacerowe, rowerowe, nordic walking, miejsce wyprowadzania psów, a także do organizacji imprez o zasięgu krajowym, jak chociażby maraton MTB. Ich zdaniem wycięcie lasu spowodowałoby straszne spustoszenie, a także utratę wartości okolicznych domów, co może skutkować pozwami o odszkodowanie od ich właścicieli, a to narazi miasto na poważne straty finansowe.

Miasto w zeszłym roku uruchomiło ankietę internetową w sprawie budowy boiska przy ul. Leśnej, ale nie poinformowało mieszkańców, że jego budowa w tym miejscu wiąże się z koniecznością wycięcia lasu. Ponadto ankieta nie była należycie zabezpieczona od strony technicznej, co sprawiło, że jedna osoba mogła oddać wiele głosów.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…