Według ostatniego sondażu, przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”, Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską zaledwie o 2 pkt. proc. W parlamencie znalazłyby się także dwie partie lewicowe – SLD i Razem.

Sondaż: PiS ma tylko 2 pkt. przewagi na PO/facebook.com

Sondaż przeprowadzono na próbie 1100 osób w dniach 16-17 marca. Pójście do urn zadeklarowało 63 proc. badanych. Największe poparcie wśród nich zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, jednak jest to najniższy wynik tego ugrupowania od miesięcy – zaledwie 29 proc. ankietowanych chciałoby zagłosować na partię rządzącą, 5 pkt. procentowych mniej niż w sondażu sprzed miesiąca. Najlepiej od dawna radzi sobie za to Platforma Obywatelska, którą poparło aż 27 proc. (miesiąc temu było to tylko 17 proc.), co oznacza, że partie dzielą zaledwie 2 pkt. procentowe.

Nie zmieniły się wyniki .Nowoczesnej (9 proc. poparcia), PSL (6 proc.) i SLD (5 proc.). Spadek o 2 pkt. procentowe odnotował klub Kukiz’15, który mógłby liczyć na 8 proc. głosów, taki sam wzrost poparcia można obserwować w przypadku partii Razem, która przekroczyłaby próg wyborczy i znalazła się w Sejmie. Oznacza to, że w parlamencie zasiadałoby aż siedem ugrupowań, a spośród tych, które zarejestrowały ogólnopolskie komitety w wyborach w 2015 roku, poza Sejmem znalazłoby się tylko ugrupowanie Janusza Korwin Mikkego (wtedy KORWiN, teraz – Wolność).

Komentatorzy – zarówno z „Rzeczpospolitej”, która zamówiła badanie, jak i z „Gazety Wyborczej” – oceniają, że przyczyną słabego wyniku Prawa i Sprawiedliwości są antyunijne wypowiedzi czołowych polityków ugrupowania i zamieszanie związane z wyborem przewodniczącego Rady Europejskiej.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Zaczyna się coś dziać, i dobrze. Potrzebny jest teraz ruch lewicy na dole. Sojusz z OPZZ i FZZ i budowa poparcia od dołu, w zakładach pracy, fabrykach, stowarzyszeniach …

  2. no i zawirowania miłosne maciora z misiem , ale trzeba pamiętać że po-pis to partie wojny !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wszechpolacy skazani za pobicie 62-latka. Kopali go kiedy leżał

Od 14 do 18 miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych – takie wyroki…