W Polsce wykonywanie zawodu komornika oznacza klawe życie. „Fakt” opublikował listę dochodów przedstawicieli tej profesji. Okazuje się, że większość komorników to milionerzy.

Aż 504 komorników zarabia ponad 500 tys. zł miesięcznie/freestockphotobiz

19,3 miliona złotych zarobił w 2015 roku lider rankingu zarobków wśród komorników. Według danych, na które powołuje się „Fakt”, 27 egzekutorów mogło pochwalić się dochodem powyżej 2 mln złotych, a kolejnych 504 wzbogaciło się o ponad pół miliona. Liczby są zadziwiające. Co drugi komornik zarabia więcej niż 40 tys. miesięcznie. To kwota niewyobrażalna dla zwykłych obywateli.  Warto pamiętać, że mediana wynagrodzeń pracowników w 2016 r. wyniosła  w Polsce 2 650 zł brutto miesięcznie.

Komornicy przedstawiają się jednak obecnie jako grupa, której stabilność ekonomiczna jest zagrożona. Wskazują, że szykowane przez rząd zmiany w ustawie o komornikach mogą drastycznie zmniejszyć szybkość i skuteczność egzekucji, co oczywiście zmniejszy również ich dochody. Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej. twierdzi, że komorników nie będzie stać na opłacenie czynszu i zatrudnianie pracowników. Egzekutorzy otwarcie zapowiadają redukcje zatrudnienia.

6 kwietnia Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o komornikach sądowych oraz ustawy o kosztach komorniczych, mówiący m.in., że opłaty egzekucyjne stanowią w całości należność budżetu państwa, a komornik ma otrzymywać wynagrodzenie prowizyjne, proporcjonalnie do pobranych opłat.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. co drugi komornik zarabia ponad 40 tysiecy …. brawo …. a czy ktoś wziął pod uwagę pisząc te bzdury że z tych 40 tysięcy komornik musi utrzymać kancelarię ??? państwo nie daje komornikom pracowników nie daje lokali nie płaci za media za archiwizacje akt ….. czekam na dzień jak załamie się egzekucja przez te wasze chore reformy i wtedy się pośmiejemy ….. pewnie że komornik powinIen być na etacie … tylko że państwo nigdy nie weźmie na siebie utrzymania i kosztów prowadzenia kancelarii komorniczych ….. ale co tam najlepiej napisać że co drugi zarabia 40 tysięcy …. 40 tysięcy czasami nie starcza na miesięczne opłaty ….. a to że jest kilku komorników zarabiających te miliony to moi drodzy też nasi wspaniali rządzący otworzyli swoimi ustawami furtkę do tego aby takie hurtownie mogły istnieć ….. szkoda gadać bo i tak przeciętny Kowalski widzi tylko czołówki KOMORNIK MILIONER ,,,,,, KOMORNIK ZŁODZIEJ ……KOMORNIK ZAJĄŁ TRAKTOR I KONTO BABCI Z SOCHACZEWA …… ciekawe co bez tych złych komorników zrobią wierzyciele ….. a każdy z nas kiedyś może stać po stronie która będzie próbowała odzyskać swoje pieniądze

  1. To co tu jeszcze robisz?
   A wracając do tematu komorników…
   Jeżeli z urzędnika zrobiono przedsiębiorstwo pn. ,,komornik sądowy sp. zo.o.” – to nie należy się dziwić dochodom. Prowizja od czynności komorniczych jaka jest pobierana przez komorników powinna mieć górny pułap. Tak zrobiono w latach 60 ub stulecia, gdy komornik mający ściągnąć wysoką grzywnę z fabryki za bodaj zatrucie środowiska na sporym obszarze, wszedł na konto zakładu, przelał na swoje, potracił prowizję i… zrobił się spory huczek… było tego bowiem ponad pół miliona…
   I raz dwa znalazła się możliwość… Zapisano że prowizja od czynności komorniczej to niewielki procent od sumy ściąganej z dłużnika – nie więcej jednak niż 2000 złotych. (nie pamietam stawek procentowych)
   Dziś nie bardzo w to wierzę. Lobby prawnicze które żyje z takich właśnie regulacji za bardzo ,,dba o swoich”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Jerzy Urban nie żyje

Powiedzieć, że wraz ze śmiercią Jerzego Urbana odchodzi w przeszłość pewna epoka dziennika…