Mężczyźni zostali zatrzymaniu w związku z zamachem terrorystycznym na palestyńską rodzinę. 31 lipca w pożarze swojego domu zginął 18-miesięczny chłopiec i jego ojciec, a reszta rodziny została poważnie ranna.

makkah wordpress
makkah wordpress

Podpalenie domu mieszkalnego uznane zostało za akt „żydowskiego terroryzmu”, w związku z czym wobec prawdopodobnych sprawców zastosowano te same, kontrowersyjne metody postępowania, czyli tzw. „areszt administracyjny”. Meir Ettinger, Ewiatar Slonim i Mordechaj Mejer zostali osadzeni w więzieniu na pół roku, mimo że nie postawiono im żadnych zarzutów, a powodem aresztu jest podejrzenie o przynależność do żydowskiej organizacji ekstremistycznej.

Tego typu postępowanie – tj. umieszczanie podejrzanych w więzieniach bez wyroków i zarzutów karnych, stosowano do tej pory głównie wobec ludności palestyńskiej. Wystarczyło podejrzenie przynależności do organizacji uważanej przez Izrael za terrorystyczną. Decyzja o aresztowaniu została skrytykowana zarówno przez adwokata zatrzymanych, jak i działaczy na rzecz praw człowieka, którzy zwykle reprezentują interesy prześladowanej mniejszości palestyńskiej. – Decyzja jest oparta wyłącznie na procedurach administracyjnych, z pominięciem procesu. Oskarżeni nie mogą się bronić ani odwołać od decyzji – komentuje sprawę grupa B’Tselem. – Ta procedura jest niebezpieczna dla całego systemu prawnego i demokracji – mówił z kolei Aaron Rozeh, adwokat Ettingera i Slonima.

Ettimger jest podejrzewany o dowodzenie organizacją ekstremistyczną, odpowiedzialną za ataki na chrześcijańskie obiekty kultu oraz na ludność palestyńską. To jego grupa ma być odpowiedzialna za podpalenie kościoła w pobliżu Morza Galilejskiego w czerwcu tego roku. Chrześcijanie wierzą, że powstał on w miejscu, w którym według Nowego Testamentu doszło do rozmnożenia chleba i ryb. Luba Samri, rzeczniczka izraelskiej policji, nie sprecyzowała, czy za obydwoma podpaleniami stoją te same osoby, powiedziała jedynie, że na Zachodnim Brzegu dochodziło do „wielu podobnych incydentów”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Mam tylko nadzieję że nie banuje się autorów komentarzy za to że potrafią w sposób kulturalny i przepełniony szacunkiem krytykować czasem właścicieli portali jak to ma miejsce na Wolnych Mediach,byłem pierwszą osobą tak potraktowaną a ostatnio postąpiono tak z Harvaldem,ja pod swoimi publikacjami pożądam wręcz merytorycznych i krytycznych uwag,z którymi mogę polemizować ponieważ to jest prawdziwą istotą kwintesencji wolności wyrażania swoich niezależnych myśli,administrator Wolnych Mediów natomiast w stosunku do swoich działań stosuje cenzurę,owszem można prowadzić na tym portalu polemikę,jednakże do momentu,kiedy to potencjalny komentator zaczyna krytycznie oceniać Maurycego Hawranka czyli administratora portalu Wolne Media w sposób jak najbardziej kulturalny i merytoryczny,sam miałem propozycje od Maurycego(co z łatwością mogę wykazać ponieważ zachowała się poczta elektroniczna poprzez którą porozumiewaliśmy się w przeszłości) tej istoty że pozwoli mi on komentować i zdejmie dożywotni ban jeżeli będę respektował tę cenzurę,którą on usankcjonował w regulaminie portalu jako punkt 5k,oczywiście nie zgodziłem się ponieważ uczciwie rzecz ujmując jest to najzwyklejsza choć usankcjonowana regulaminem cenzura,w ten oto sposób portal na którym można dyskutować o wszystkim i oceniać każdego za wyjątkiem administratora wpisał się w nurt prasy gdzie wolność słowa nie w pełni ma miejsce,oczywiście ten komentarz na portalu Wolne Media został by usunięty a osoba,która go napisała została by pozbawiona możliwości komentowania,uważam że jest to powód do wstydu tym bardziej że portal ten utrzymują czytelnicy co czyni ich de facto właścicielami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Iskrzy między Kijowem a Warszwą. USA szarpną cuglami?

Od kilku dni obserwatorzy międzynarodowego życia politycznego zadają sobie pytanie, czy os…