Wczorajsze (2 lipca) wydanie „Wiadomości” TVP ponownie obniżyło poprzeczkę. Propagandowa manipulacja osiąga już poziom bazarowy.

Robertowi Biedroniowi, cokolwiek pogubionemu w swoich polityczno-kadrowych decyzjach szefowi ugrupowania Wiosna, dziennikarze prorządowej telewizji zarzucili wczoraj chęć rozwijania „seksturystyki w Polsce”. Tłumaczono, iż polityk ten życzy sobie promować Polskę zagranicą właśnie jako cel tego typu podróży.

W niezbyt misternie przygotowanym materiale przytoczono wpis Roberta Biedronia z portalu społecznościowego Facebook. Dziennikarze rzekomo cytowali polityka: „W Polsce w tej chwili jest tyle pięknych Słowianek, że grzech tego nie wykorzystać (…). Stworzenie portalu, który połączy randkę z turystyką, piękne Słowianki napędzą polską turystykę i gastronomię, wystarczy to sobie wyobrazić”.

Grafikę, na której wypisano ten tekst opatrzono następującą adnotacją: „Robert Biedroń, lider partii Wiosna, źródło: Facebook/Robert Biedroń z 17.06.2019 r.”.

Dziennikarz, który relacjonował dla „Wiadomości” ten temat poinformował, iż pomysł podsunął „wyborca Robert z Warszawy” po czym skonstatował, że „Robert z Wiosny chce teraz ściągnąć do Polski turystów, którzy zapłacą nie tylko za pobyt i zwiedzanie”.

Jednocześnie na platformie społecznościowej Twitter zaś „Wiadomości” zamieściły post, w którym zarzucają szefowi Wiosny, iż „lansuje pomysł uczynienia z seksturystyki ważnej gałęzi polskiej gospodarki”.

Ekipa „Wiadomości” była jednak uprzejma „przegapić” pewien ważny szczegół. Cytowane są nie słowa Roberta Biedronia, a sympatyka jego ugrupowania. To jest fragment listu o ukradkiem wspomnianego „wyborcy Roberta z Warszawy”.

Rzeczywiście, dwa tygodnie temu, Robert Biedroń zamieścił w sieci społecznościowej Facebook wpis przywołujący te, co tu dużo ukrywać, niemądre uwagi fana Wiosny. Warto jednak dodać, że korespondencja ta zawierała bardzo wiele wątków. Sympatyk Biedronia opisywał tam swoje, również niezbyt dogłębnie przemyślane, koncepcje na zwalczanie bezdomności, wsparcie niepełnosprawnych, rozdział kościoła od państwa, rozwiązanie problemu mieszkalnictwa, itd. Wątek „Randka i turystyka”, w którym zawarte zostały słowa przypisane przez „Wiadomości” Biedroniowi, był jednym z jedenastu.

Biedroń skomentował manipulację  „Wiadomości” wpisem na portalu Twitter, w którym oznaczył prezesa TVP i skonstatował, iż ten „kolejny raz udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych, a prawdziwa głupota nie zna żadnych granic”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Bojanku! Nie bredź proszę.
  jeżeli na swoim koncie zamieszczasz jakiś pochodzący od kogoś pomysł i proponujesz czytelnikom aby zaopiniowali – to stajesz się jego propagatorem i na zasadzie domniemania należy przypuszczać, że całkowicie się z nim zgadzasz – to jest OCZYWISTE.
  Biedroń tak właśnie postąpił.
  I oberwał za to po uszach, bo niejako pośrednio zaproponował zrobienie z Polski oazy seksturystyki.
  Taki klops z powidłem uszedł by może małemu Kaziowi, ale nie politykowi który za męża opatrznościowego opozycji bywa uważany.
  Chcąc zaistnieć w polityce, tej poważnej a nie podwórkowej, trzeba myśleć dwa, trzy ruchy naprzód.
  Robercikowi jakoś to nie wychodzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…