Oczywiście Rada interweniowała na wniosek Ordo Iuris. Konserwatyści zapałali oburzeniem na kreskówkę „Harmidom” („The Loud House”) emitowaną na kanale Nickelodeon. W bajce występuje gejowskie małżeństwo – które na domiar złego wychowuje dziecko. KRRiT wysmażyło do telewizji pismo, aby wystrzegać się takich treści.

Kreskówka „The Loud House” na całym świecie chwalona jest za pokazywanie różnorodności. Fot. Facebook.com/ The Loud House

KRRiT teoretycznie powstała po to, by bronić w mediach wolności słowa i etyki przekazu. Tymczasem z pisma wysłanego do Nickelodeona dowiadujemy się, że „audycje i inne przekazy powinny szanować przekonania religijne odbiorców, a zwłaszcza chrześcijański system wartości” oraz że stacja powinna „wystrzegać się emitowania materiałów prezentujących model rodziny sprzeczny z wzorcem, który w Polsce podlega ochronie prawnej”.

Ponadto KRRiT pisze o bajce: „deprawuje nasze dzieci, lansując związki jednopłciowe, imitujące tradycyjną rodzinę. Wykazaliśmy, że jest to niezgodne z art. 18 Konstytucji RP, który jednoznacznie stwierdza, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczpospolitej Polskiej”.

Prawników z Ordo Iuris oraz konserwatystów z Krajowej Rady zabolało to, że para homoseksualnych bohaterów przedstawiona została w pozytywnym świetle, w dodatku pokazano, że małżonkowie publicznie okazują sobie czułość – całują się i przytulają.

„Harmidom” to amerykańska kreskówka, która miała swoją premierę w 2016 roku. Opowiada o perypetiach 11-letniego chłopca, który pochodzi z wielodzietnej rodziny – ma 10 sióstr. W bajce pokazano problemy dużych rodzin i typowych amerykańskich społeczności z przedmieścia. Przedstawiono przeróżne typy osobowości (niektóre z sióstr głównego bohatera mają np. próby samobójcze, czują się niezrozumiane przez otoczenie, cierpią na różne fobie i problemy zdrowotne). W serialu pojawiają się również postaci o różnych kolorach skóry, nieheteroseksualne czy z zespołem Downa. Kreskówka na całym świecie chwalona jest właśnie za umożliwienie dzieciom oswojenia z różnorodnością.

Tymczasem Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, we wniosku, w którym naciskał na KRRiT, aby interweniowała – powołał się na „lobby LGBT w dziecięcej branży filmowej”. Co ciekawe, Rada nie interweniuje np. w kwestii antysemickich czy seksistowskich wypowiedzi choćby Rafała Ziemkiewicza. Jednak homoseksualna para nie ma prawa pokazać się na polskim ekranie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Te ciemne katole nie są w stanie zrozumieć, że jeśli im to przeszkadza, to niech se nie oglądają. Bo normalnie myślącym ludziom w reżimowej telewizji przeszkadza właśnie propagowanie ciemnego katolstwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Młodzi Ukraińcy mocno podzieleni w ocenie swojego kraju

Wobec zwiększającej się możliwości otwartego konfliktu zbrojnego miedzy Rosją a Ukrainą wa…