To ten od „islamskiej inwazji na chrześcijańską Europę”. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamierza dziś złożyć doniesienie na księdza Romana Kneblewskiego, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

fot. Facebook.com/ Roman Adam Kneblewski
fot. Facebook.com/ Roman Adam Kneblewski

Prokuratura ma zająć się kazaniem z zeszłego roku (do obejrzenia tutaj), w którym ksiądz mówi o przybywających do Europy uchodźcach: „To manifestacje przeciwko inwazji islamskiej na chrześcijańską Europę. Tak to trzeba nazywać, bo to jest inwazja. Zdecydowaną większość tych najeźdźców stanowią młodzi, zdrowi mężczyźni, dobrze ubrani i wyżywieni, posługujący się sprzętem elektronicznym, o jakim wielu Polakom się nawet nie marzy. Przyjeżdżają, chcą mieć wysoki socjal i za te pieniądze wcale nie są wdzięczni”.

Ks. Roman Kneblewski to znany obrońca kapelana narodowców, księdza Jacka Międlara. Wielokrotnie wypowiadał się w jego obronie. Teraz prawdopodobnie sam będzie miał kłopoty. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicnych nie tylko zamierza donieść do bydgoskiej prokuratury, ale w ciągu jednego dnia udało się również zebrać 1200 zł, aby kazanie mogło zostać przetłumaczone i wysłane do papieża Franciszka.

„Będą podrzynać nam gardła, gwałcić kobiety i zmuszać do przechodzenia na islam” – mówił o imigrantach, z których większość według niego stanowią islamscy radykalni bojownicy – i pod żadnym pozorem nie należy ich wpuszczać na nasz kontynent. Ksiądz Kneblewski dostał zakaz wypowiedzi dla mediów, jednak zdążył skomentować sprawę dla serwisu Onet. Utrzymywał, że nie miał na celu nienawiści.

Zapewne tylko ostrzegał.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Religie wykorzystują wierzenia do narzucania władzy. Zniewalają przy pomocy wierzeń w zaświaty, a jednocześnie odcinają ludzi od swobodnych rozważań nad zaświatami. Są chorobami społecznymi i jak to choroby, bywają mniej lub bardziej szkodliwe. Tekst komentowany dotyka dwóch religii, rzymskiego katolicyzmu i islamu. Jedna choroba nie uleczy drugiej. A trzeba zdawać sobie sprawę, że objawy rzymskiego katolicyzmu w naszych czasach są znacznie łagodniejsze od objawów islamu. Dlatego obrona islamu przed rzymskim katolicyzmem jest co najmniej naiwna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sondaże z ostatnich dni: PiS na górze, Lewica poza Sejmem?

Ostatnie dni to wysyp sondaży zamawianych przez różne portale i media. Są niewielkie różni…