Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa wyraził swoją wdzięczność za bezinteresowną i niezłomną pomoc narodu i rządu kubańskiego dla jego kraju w walce z pandemią koronawirusa. Ogłosił przy okazji, że jego rząd nominuje kubańskie brygady medyczne do Pokojowej Nagrody Nobla.

W telewizyjnym orędziu do narodu, dotyczącym strategii działań w celu zwalczania epidemii COVID–19, prezydent RPA zwrócił się z gorącymi podziękowaniami do Kubańczyków. Podkreślił, że ten mały naród wyspiarski okazał swoją solidarność z krajami najbardziej dotkniętymi pandemią i bohatersko wysłał w różne strony świata ponad 3700 lekarzy, aby pomóc innym w walce z COVID-19.

Ramaphosa zadeklarował, że w uznaniu tych zasług rząd RPA zdecydował się przygotować i złożyć nominację Międzynarodowego Kontyngentu Lekarzy Specjalizujących się w Sytuacjach Katastrof i Śmiertelnych Epidemiach (tzw. Brygad Henry’ego Reeve’a) do Pokojowej Nagrody Nobla w 2021 roku. Mówiąc o tym prezydent przypomniał, że w samej tylko Afryce kubańscy lekarze wyleczyli w 2020 roku ponad 38 000 osób.

„Grupy kubańskiego personelu medycznego są ciągle obecne i aktywne w wielu miejscach, w tym w naszym kraju” – podkreślił Ramaphosa. W samym RPA od kwietnia ubiegłego roku na pierwszej linii frontu walki z pandemią działa ponad 200 kubańskich medyków. „Składamy nasze najszczersze podziękowania im oraz narodowi kubańskiemu za tę wielką demonstrację solidarności i człowieczeństwa” – powiedział prezydent.

patronite
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…