Koalicja Obywatelska pokazała swoje autorytarne oblicze. Jeden z jej liderów, Sławomir Nitras podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu opowiedział posłance Lewicy o swoim marzeniu – koalicji ze skrajnie prawicową Konfederacją, która zajmie się prześladowaniami lewicowych polityków.

Skandaliczna wypowiedź padła w czwartek, kiedy Sejm obradował nad możliwością przeprowadzenia kolejnych posiedzeń zdalnie. Za projektem zagłosowały kluby: PiS, PSL i Lewicy. Przeciwko była KO oraz Konfederacja, które zgodnie uważały, że takie rozwiązanie jest niezgodne z Regulaminem Sejmu. Ostatecznie wniosek został przegłosowany.

W historii tego posiedzenia zapisze się nie tylko wypowiedź Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która stwierdziła, że „Konstytucja jest ważniejsza niż ludzkie życie”, ale również słowa jej kolegi z Platformy Obywatelskiej, Sławomira Nitrasa. Mikrofony zarejestrowały jak poseł PO, wyraźnie rozżalony wynikiem głosowania, mówi do Anny-Marii Żukowskiej (Nowa Lewica): „kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami”.

Posłanka NL skomentowała to krótko: „Od pomarańczowego do brunatnego jeden krok”.

– Do Konfederacji Platformie jest zwyczajnie bliżej niż do lewicy – skwitował słowa posła KO Grzegorz Janoszka, polityk Lewicy Razem.

Sławomir Nitras wije się jak piskorz.  Zarzeka się, że taka wypowiedź nie padła. „To jest obrzydliwe kłamstwo. Poniżej godności posłanki. To pani powiedziała o wspólnych rządach PO i Konfederacji. Ja temu zaprzeczyłem. Podam panią do komisji etyki poselskiej” – oświadczył na Twitterze.

Tymczasem Lewica Razem opublikowała wideo, na którym wyraźnie słychać jak poseł wypowiada wspomniane słowa.

Publicystę „Gazety Wyborczej” Witolda Mrozka słowa Nitrasa nie dziwią wcale.

– Oburzonym na wypowiedź Nitrasa warto przypomnieć, że w latach 90. należał do UPR Korwina – partii, z której wyrosła Konfederacja. Do UPR należała Julia Pitera, Cezary Grabarczyk czy Paweł Graś, a także b. burmistrz warszawskiego Śródmieścia, a dziś prezes Tramwajów Warszawskich – Wojciech Bartelski. I wielu pomniejszych. UPR startowało z list PO w wyborach do Sejmu 2001 roku. Kandydatem UPR do Senatu był wtedy Stanisław Michalkiewicz, antysemita, mizogin i publicysta – napisał na Facebooku.

Poseł PO fantazjował o sojuszu z faszystami już w październiku 2019, tuż przed wyborami do parlamentu. „Można sobie wyobrazić zbudowanie takiego »ratunku narodowego«, który by przeprowadził Polską przez najbliższe miesiące, odbudował demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję, łamią praworządność, zostaną odsunięci” – mówił w Polsat News.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Towarzysze w walce! Jakie to zabawne ta nasza polityka przypominająca bagno i ideologiczną pustynię- dla decydentów na świeczniku liczą się tylko UKŁADY I MAMONA!
  SLD dziś to szlam-właśnie, jak to sie dzieje że partia niby postkomunistyczna, krytykuje konserwatywnych socjalistów z PiS tylko dlatego by krytykować, bedąc wpatrzoną w Koalicję Obywatelską -zbieraninę oranżerii od homoseksualistów, ekologów po skrajnych liberałów i karierowiczów? Nitras to taki chuligan poselski, łebski cwaniak! Całe dziadostwo kiedyś babrało się u Korwina w piaskownicy a tam wygrzebać z piaseczku można i gen Pinocheta, swastykę, neopogan jak również Monarchistów, libertarian i skrajnie zidjociałych zwolenników ultraliberalizmu widzącego klasę robotniczą w gettach!. Dzisiejsza Konfederacja to właściwie KORWIN i jego fantasmagorie ,reszta to brunatna bieda z nędzą prosząca o kości z pańskiego stołu. Samo połączenie NARODU, BOGA, OJCZYZNY, POŁOŻENIA WŁASNEGO ŻYCIA NA SZTANDARY Z IDEOLOGIĄ KORWINA WYŚMIEWAJĄCĄ PAŃSTWO NARODOWE MÓWIĄCĄ ŻE TYLKO SKRAJNY DARWINIZM W WALCE O KORYTO MA RACJĘ BYTU JEST SNEM SCHIZOFRENIKA!!! !!! !!! Konfederacja jest o tyle grożna że młodzi jej przekazu nie rozumieją! Gdyby połapali się że to kolejna twarz Korwina Mikke projekt wylądaował by w kiblu! NITRAS Z KO i brunatna zaraza z Konfederacji będa nam tu budowali raj dla BANKSTERÓW i…koncentracyjne obozy dla „tych mniej zaradnych”, czyli dla 94% społeczeństwa…

 2. Lewaków i tak to niczego nie nauczy. I tak jak zwykle wszystkiemu złemu „winny” będzie „straszny” PiS. I tak sie bedą podlizywać do neoliberałów jak przed wyborami. Mowa oczywiscie o lewakach z lsd. Kazdy czlowiek o realnie lewicowych pogladach wie ze najwiekszym wrogiem ludzi pracy jest tak zwana koalicja oligarchów i powinna być zwalczana ogniem i mieczem. Wypalona jak nowotwór. Ale lewaki wolą oligarchom wchodzić w d**e starajac sie o ich akceptacje. Będą tak robić. Bo juz jest natura lewaków. Niestety lewicy u nas brak

 3. Ta sama Lewica, na którą oddanie głos deklarował autor tego artykułu, chciała z tą samą Platformą wchodzić w koalicję. Ta sama Lewica, która wcześniej piętnowała łamanie konstytucji, teraz sama ją złamała głosując za zdalnymi posiedzeniami.

 4. Ten Nictras to zwykły patalajtek z przerośniętym ego, mało takich było przez ostatnie 30 lat w tym siedlisku trutni i geszefciarzy zwanym sejmem?

 5. Najwidoczniej czas jaki spędził pan Nitras w sejmie zdeprawował go już ostatecznie i powinien zostać odesłany w polityczny niebyt.
  Jednak w maksymach jest więcej niż ziarno prawdy.

  1. Proponuję nie w polityczny niebyt, ale polityczny odbyt, aby pan Nitras wreszcie znalazł się w czarnej d_pie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Covid-19: ponad 200 gwałtownych ataków na lekarzy i pielęgniarki na świecie. Zjawisko rośnie

Międzynarodowy Czerwony Krzyż (MCK), wraz z trzynastoma innymi międzynarodowymi organizacj…