Beata Gosiewska jest europosłanką, co zapewnia jej kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Jest też wdową po Przemysławie Gosiewskim, w związku z czym do tej pory otrzymała wraz z dziećmi od państwa ponad milion złotych. Poza tym, w ocieraniu łez pomagały też setki tysięcy złotych z firm ubezpieczeniowych. To wszystko zdaniem europosłanki to znacznie za mało. I dlatego Gosiewska walczy teraz przed sądem o niemal 5 milionów złotych w ramach odszkodowania od MON.

Beata Gosiewska fot. faceboook.com/Piotr Brzeziński

OKO.press wyliczyło, że rodzina posła PiS, który zginął w wypadku lotniczym pod Smoleńskiem do tej pory otrzymała 750 tys. zł zadośćuczynienia, 40 tys. zł jako pomoc od rządu, 100 tys. zł z Kancelarii Sejmu. Same dzieci Gosiewskich otrzymują po 2 tys. zł miesięcznie w ramach przyznanej przez Donalda Tuska renty, po 2,5 tys. zł renty ZUS-owskiej oraz po kolejne 2,5 tys. zł miesięcznie jako stypendium ze SKOK-ów, czyli Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych.

Resort kierowany przez Macierewicza zazwyczaj chętny do płacenia za „Smoleńsk” w tym przypadku jednak uznał, że wyliczona kwota to przesada. Gosiewska oprócz 5 milionów wnioskowała także o 72 tys zł wyrównania renty dla każdego z dzieci.

Oba postępowania toczą się przed sądem. W żadnym z nich nie doszło do ugody. Zdaniem Gosiewskiej to dlatego, że w MON „nie ma woli wypłacenia środków”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Więcej pieniędzy miałaby z trupa niż z żywego męża. Przekracza to już granice jakiejkolwiek przyzwoitości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zamach na Donalda Trumpa

W sobotę (o 1.00 w nocy w niedzielę czasu polskiego), podczas mityngu Donalda Trumpa w mie…