Temperatura wzajemnych oskarżeń ze strony amerykańskich i rosyjskich oficjeli osiągnęła poziom, który każe zastanawiać się, czy świat nie stoi na krawędzi globalnego konfliktu.

Jeszcze nie przebrzmiały echa wypowiedzi w „The Independent” trzech amerykańskich generałów mówiących o nieuchronnej wojnie z Rosją i Chinami, która USA na pewno wygra, a wojna będzie „błyskawiczna i śmiertelna”, kiedy minister spraw zagranicznych Rosji udzielił obszernego wywiadu dla I kanału rosyjskiej telewizji państwowej. Zdania, które tam padają, wywołują niepokój.

Z wypowiedzi Siergieja Ławrowa wynika że:

– Przyczyną obrażenia się USA na Rosję leży w uświadomieniu sobie przez Waszyngton końca jego absolutnej potęgi.

– Moskwa bardzo długo okazywała „strategiczną cierpliwość” w stosunku do działań Waszyngtonu, ale obecnie w relacjach między Rosją a USA zaszły „fundamentalne zmiany””.

– USA podejmują agresywne kroki, które naruszają narodowe interesy Rosji i zagrażają jej bezpieczeństwu.

– Każdy atak na obiekty syryjskiej armii będzie brutalnym naruszeniem prawa międzynarodowego.

To tylko niektóre zdania, które padają w tym wywiadzie. Opublikowany zostanie on w niedzielę wieczorem, a powyższe fragmenty publikuje agecja RIA Nowosti.

Siergiej Ławrow jest znany w dyplomatycznym świecie, że nie okazuje niemal żadnych emocji i unika sformułowań, z których trudno się potem wycofać. W tym jednak przypadku jednoznaczność użytych wypowiedzi szokuje. Jeżeli do tego dodać informację, że niedawno Rosja wyposażyła syryjską armię w nowoczesne rakiety przeciwlotnicze S-300, to zasadnym pozostaje pytanie, czy aby świat nie przybliża się do granicy, przekroczenie której nie pozostawi szans na pokój.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Czy Ludzie są w stanie żyć w pokoju i w globalnym szczęściu i dobrobycie? czy to pod kątem ekonomicznym jest możliwe? pomijając różnice kultórowe i rasowe? może jako Ludzie od początku bylismy skazani na klęskę… w niektórych SF filmach kontrolę przejmują maszyny stworzone przez człowieka i eliminują go dla jego dobra… czy te wizje mają podstawy? czy nie?

 2. Ale straszą lemingogrod z każdej strony.. naprawdę nie widzicie ze im o to chodzi by zastraszyć skłócić i pózniej pod debilnym pretekstem zrobić wojnę by motłoch sam sie wybił. To od wolnych ludzi zależy co i czy będzie a nie od kilku „panów świata” zacznijcie używać Serca albo chociaż logicznego myślenia hey ??

 3. Jastrzębie wojny terroryzują społeczeństwo Europy wojną! Świat tonie w długach. Globalne zadłużenie przebiło poziom 152 bilionów USD i nadal rośnie.
  Do refleksji!

  1. Globalne zadłużenie wynosi 0 USD. I nie zmieni się dopóki nie zadłużymy się na Marsie.

  2. poziomka:
   jak będziesz się uczyć księgowości, zobaczysz że każde konto ma stronę WN „Moje aktywa, to co mam” i stronę Ma „Moje zobowiązania”. Więc globalnie rzecz biorąc, po stronie widzimy sumę zapisów 152 bln, po stronie Ma również 152 bln, i o tym mówi Antychryst. To że saldo konto wynosi 0, nie ma znaczenia.

 4. Kolejna wojna światowa jest pewna jak śmierć, ale jeszcze nie teraz. Kiedy to się stanie? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: „I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem” (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza rozpad UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i pojedna się z Rosją.

  Nie dotyczy to jednak wszystkich. „I [król północy] wkroczy na południe [to może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Rosja byłaby wówczas zmuszona do kolejnej interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 – Gruzja], lub jak później [teraz – Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci” (Daniela 11:29b,30a).

  Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi”, a to wciągnie do wojny państwa (Mateusza 24:7). Najpierw Rosja pośpieszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i zaatakują.

  Mojżesz pisał: „I okręty od strony Kittim [US Navy] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone” (Liczb 24:24). To będzie misja samobójcza. Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona także użyje „wielkiego miecza” (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to Armagedon, lecz jak stwierdził Jezus: „początek bólów porodowych” (Mateusza 24:7,8).

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę „króla południa”. Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję „króla północy”, rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10).

  1. Według słów światowej sławy naukowca: „Nie wiem czym będą walczyć w III wojnie światowej, ale wiem czym będą walczyć w IV. KIJAMI”
   Ku przestrodze!

  2. A w Pyśmie powiedziane jest: i wierzą w brednie ludziska poććiwe, więc im tych bredni natwórzmy, by mieli się czego bać i chętniej płacili

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…