TVN zdecydował się opublikować wycięty wcześniej fragment pamiętnego reportażu o polskich neonazistach. Tym razem pokazano, jak podczas festiwalu Orle Gniazdo wokalistka jednej z kapel wzywa do zabicia byłego premiera.

Wokalistka szczecińskiego zespołu Gan podczas festiwalu wołała ze sceny: – Słuchajcie, ostatni numer. O tym czerwonym, rudym skur…. Jeb… zdrajcy, pomietle kur… Merkelowej. Tusk! Zaje… go kur… nożem prosto w serce!

Tłum odpowiedział jej z entuzjazmem. Twórcy reportażu początkowo wycięli ten fragment, jednak zdecydowali się go opublikować po dwóch tygodniach, o czy, poinformował jeden z twórców materiału na Twitterze:

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim, zajmująca się festiwalem „Orle Gniazdo” – prowadzi na razie śledztwo pod kątem propagowania treści nazistowskich. Zaś prokuratura w Gliwicach zajęła się wyłącznie sprawą swastyki z wafelków i wychwalaniem Adolfa Hitlera. Dziennikarze TVN chcą, aby neonaziści odpowiedzieli też za podżeganie do zabójstwa.

– Prokuratury prowadzące postępowania przygotowawcze dotyczące zdarzeń  pokazanych w materiale filmowym  wyemitowanym w dniu 22.01.2018 r. przez stacje telewizyjną TVN, zwróciły się do stacji o wydanie utrwalonych nagrań  z imprez pokazanych w reportażu. Po ich otrzymaniu zostaną one poddane analizie prawno-karnej – powiedziała Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

Jak udało się ustalić TVN-owi, wokalistka „patriotycznej” kapeli jest pracownicą jednego z sądów okręgowych.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

AgroUnia zakończyła konwencję programową

AgroUnia, przez wielu traktowana jako nowa nadzieja lewicy zakończyła swą konwencje progra…