Koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski, jeśli wierzyć  wynikom najnowszego sondażu, wygrałaby wybory parlamentarne osiągający bardzo wysoki wynik.

Aż 42 proc. poparcia dla fundamentalistycznej prawicy ujawniło najnowsze badanie pracownik Kantar, które zamówione zostało przez Fakty TVN i portal TVN24.

Wiadomości dla ugrupowań prawicy nieco bardziej umiarkowanej, które próbują tworzyć nowe konfiguracje koalicyjne nie są dobre. „Niedozjednoczona” wiecznie opozycja może liczyć na drugie miejsce, ale z bardzo słabym wynikiem – jedynie 27 proc. A to przy założeniu, że wystartuje jako Koalicja Obywatelska.

Wyniki sondażu wskazują także, iż do Sejmu, gdyby wybory odbyły się w dniu prowadzenia badania, dostałoby się dziwaczne stronnictwo Kukiz `15. Mogłoby ono liczyć na poparcie na poziomie 6 proc. O jeden punkt procentowy mniej uzyskałaby Wiosna Biedronia. Z poparciem na poziomie progu wyborczego ugrupowanie to miałoby swoich posłów.

Pozostałe ugrupowania, w tym PSL, SLD i Lewica Razem nie uzyskałyby wyniku umożliwiającego wyłonienie reprezentacji parlamentarnej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Jak pięknie wychodzi z „prawdziwych lewicowców” mentalny Balcerowicz, przy okazji wyników takich „sondaży”. Widać to zwłaszcza na komentarzach na fejsie:”a niech to się wszystko rozwali, przecież musi, ciągle to rozdawnictwo,musimy przeczekać”. Kubek w kubek to samo piszą na forum gazeta.pl.
    Właśnie dlatego lewica jest pod progiem wyborczym. Bo ma może 2, może 3 procent naprawdę lewicowych wyborców, a nie farbowanych, różowych pudli, którzy zawsze pójdą głosować na „mniejsze zło”.
    Niestety, złudzenia że „jest nas więcej, tak na 12% tylko musimy się zjednoczyć”, lewicowcy trzymają się jak pijany płota. Nie, nie jest nas tylu. Głównie dzięki tym których, z uporem maniaków, uważamy za sprzymierzeńców.

    1. TVN jest zamawiającym ten sondaż i na dokładkę fanatycznym wyznawcą neoliberalizmu w latynoskiej wersji. A płatnikowi – zawsze się ,,cukruje”…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Koalicji Lewicy może grozić rozpad. Jest kłótnia o „jedynkę” do PE

W cieniu politycznej burzy, koalicja Lewicy staje w obliczu niepewnej przyszłości. Wzrasta…