Poruszające malunki młodych uchodźców będzie można obejrzeć od soboty w Centrum Wielokulturowym w Warszawie. Wystawa ma na celu zobrazowanie lęków, pragnień i oczekiwań dzieci, które wraz z rodzinami są zmuszone opuścić swoje ojczyzny.

W sobotę, 20 listopada o godz. 11:00 w Centrum Wielokulturowym na Placu Hallera w Warszawie odbędzie się inauguracja projektu/kampanii „Kolory Podróży w Polsce. Wystawa prac młodych uchodźców”.
Jak informuje Fundacja „Naprzód”, współorganizator wystawy, pomysł na projekt pojawił się wraz z zaognieniem sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, gdzie trwa „tragedia wplątanych w międzynarodową rozgrywkę osób poszukujących miejsca do spokojnego życia”.
Wystawa ma pomóc odpowiedzieć na pytania: Kim są młodzi uchodźcy? Czemu opuścili swoje ojczyzny? Czego poszukują? Jakie mają pragnienia?
Według pomysłodawców, przez ścianę nieprawdziwych informacji i wyobrażeń na temat uchodźców przebić można się właśnie przez obrazy stworzone przez najmłodszych.
„Punktem wyjścia będą tutaj prace młodych uchodźców, którzy – dzięki swoim obrazom – przeniosą nas do swojej przeszłości, teraźniejszości oraz marzeń na przyszłość” – czytamy w zapowiedzi projektu.
Podczas wernisażu głos zabierze m.in. Spyros Tzortzis, jeden z pomysłodawców kampanii Kolory Podróży. Oprawę artystyczną natomiast zapewni poeta i animator kultury Teodor Ajder.
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

AgroUnia zakończyła konwencję programową

AgroUnia, przez wielu traktowana jako nowa nadzieja lewicy zakończyła swą konwencje progra…