Kibice Lecha Poznań, odwiedzający stolicę Bośni starli się na ulicach bośniackiej stolicy z fanami FK Sarajevo. Bilans nocnych zamieszek to 18 osób rannych i kilku poturbowanych policjantów. Lokalne media oskarżają Polaków o sprowokowanie zamieszek. Lechici twierdzą, ze bitwę zaczęli kibole z Sarajewa, raniąc nożem 21 letniego fana z Poznania.

twitter.com/BIHFootball
twitter.com/BIHFootball

Kibice Lecha przyjechali do Sarajewa na mecz swojej drużyny z miejscowym klubem FK w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Choć mecz zacznie się dziś o 21:00, grupy fanów poznańskiej drużyny dotarły do Sarajewa już wczoraj.

Około 20:30 kibole obu drużyn starli się w zabytkowej części miasta. Bośniackie media podają, że kibice Żeleżnicara Sarajewo zostali sprowokowani przez Polaków. W bitwie ulicznej raniony nożem  został 21 l. kibic poznańskiego Lecha. Po opatrzeniu ran opuścił szpital.

Późną nocą rozwścieczeni polscy chuliganie zaczęli demolować kawiarenki w okolicy hotelu w którym byli zakwaterowani. Wkrótce, ponownie starli się z nimi bośniaccy chuligani . Na miejsce przybyli wcześniej od lokalnych oddziałów policji, która zareagowała dopiero po godzinie od rozpoczęcia zamieszek.

Bośniackie media donoszą, że fanatycy Lecha ruszyli do boju z sarajewskimi kibicami krzycząc „To jest Serbia!”. W wyniku walk ulicznych zniszczone zostały witryny okolicznych sklepowe oraz spalone kilka samochodów. Bijatykę zakończył przyjazd oddziałów policji, wspomaganych przez jednostki specjalne.

Bilans nocnych walk to 18 osób rannych. Ucierpiało siedmiu chuliganów z Polski oraz 11 z bośniackiej ekipy „Hordy zła”. Obecnie trzech fanatyków FK Sarajewa przebywa w tamtejszej klinice. Lekarze informują, że ich stan jest ciężki.

Bośniackie władze poważnie potraktowały nocne zajścia. Na dziś zaplanowano spotkanie zespołu antykryzysowego z udziałem przedstawicieli klubu, policji i kibiców. Być może weźmie w nich udział również polski konsul. Mecz Lecha Poznań z klubem FK Sarajewo odbędzie się wieczorem. Sarajewska policja zapowiedziała wysłanie w okolice stadionu dodatkowych sił.

Odmienną wersję wydarzeń podają polscy kibole. Według nich stroną agresywną byli Bośniacy, którzy pierwsi zaatakowali gości z Poznania. Na opublikowanym na You Tube filmie widać jednak jak chuligani znad Warty maszerują  w bojowym szyku z ukradzionymi krzesłami, dodając sobie odwagi okrzykiem „Kurwa, cała Europa będzie widziała”.

https://youtube.com/watch?v=9lJaaIWaYAo%22+width%3D%22420%22+height%3D%22315%22+frameborder%3D%220%22+allowfullscreen%3D%22allowfullscreen%22%3E%3C

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Generalnie jako zdeklarowany lewak nie kumam po ciula ten post na strajk.eu? Bośniaccy kibole to nie są miłe misie, podobnie jak kibole Lecha, kto zaczął nikt tego jednoznacznie nie ustali podobnie jak kto zaczął w Warszawie w czasie przemarszu rosyjskich kibiców, tylko po jaką cholerę się tym interesować poza forum kibice.net? Co ma to wspólnego z prawami pracowniczymi, lokatorskimi itd. ?

  2. serbska armia, a wojska republiki serbskiej to zupełnie coś innego. poza tym warto zadać pytanie dlaczego doszło do mordu w srebrenicy.

  3. A skąd wiadomo, że z „ukradzionymi” krzesłami? Może kibice, jako lokalni patrioci chcieli zareklamować meble Swarzędza, które przywieźli ze sobą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Amerykanie nie dojadają

Okres pandemii wycisnął piętno na gospodarstwach domowych w USA. Ubóstwo żywnościowe wzros…