Maciej Kopiec

Poseł Wiosny Roberta Biedronia posłużył się rocznicą Powstania Warszawskiego, by dać upust swym antyrosyjskim zapatrywaniom.

Maciej Kopiec uznał, że kolejna rocznica obchodów Powstania Warszawskiego to znakomita okazja, by nie zatrzymywać się pochopnie nad bestialstwem niemieckich żołdaków mordujących setkami tysięcy mieszkańców Warszawy, lecz „jasno zaznaczyć́ i opowiedzieć o barbarzyństwie Armii Czerwonej, która „wyzwalając” kraj w 1945 roku wepchnęła nas w kolejną okupację”, pisze na swoim profilu FB, Kopiec.

Działacz Wiosny, który w czasie kampanii wyborczej uważał za nobilitujące dla lewicowca fotografowanie się z Henryką Bochniarz teraz wziął się za propagowanie historii według jego ocen. W tej narracji to nie Niemcy byli sprawcami cierpień ludności cywilnej, to nie z powodu nazistowskiego ekspansjonizmu cierpiała ludność cywilna, której przyszło walczyć o życie w wojennych warunkach, lecz wyłącznie żołnierze Armii Czerwonej, którzy, zdawać by się mogło, pojawili się w Raciborzu i na Śląsku zupełnie bez żadnego powodu. Cudzysłów autorstwa Kopca jednoznacznie określa, że poseł tego nie uznaje za wyzwolenie lecz, jak sam o tym pisze, nową okupację, tym razem bez cudzysłowu. Następnie poseł drobiazgowo opisuje bestialstwa czerwonoarmistów, kiedy to „całe miasto rozbrzmiewało jękami kobiet i młodych dziewcząt gwałconych na masową skalę bez oglądania się̨ na miejsce i warunki”.

Nie zaniedbał Maciej Kopiec podać nazwiska dowódcy broniących się bawarskich strzelców, który padł w bojach o miasto, silnie ufortyfikowane i bronione przez grenadierów pancernych Dywizji SS Horst Wessel, której jednostki wchodzące w jej skład oskarżane są o liczne zbrodnie wojenne dokonane w czasie tłumienia powstania na Słowacji.

Interpretacje historyczne posła Lewicy ze Śląska, do którego autonomii Kopiec przywiązuje tak wielką wagę, nie byłyby warte popularyzacji, gdyby nie fakt, że dość dramatycznie odbiegają od narracji, prezentowanej wielokrotnie przez innego polityka Lewicy, tym razem jednak z dużym dorobkiem, Włodzimierza Czarzastego, który jednoznacznie deklarował, że Armia Czerwona przyniosła Polsce wyzwolenie i za to Polacy powinni być im wdzięczni. A równocześnie stwierdzał, że każda wojna jest czymś potwornym, a każdy przemarsz wojsk przynosi cywilom gehennę.

Kopiec ze swym wpisem pozycjonuje się w centrum prawicowej narracji, którą pieści ona uszy i umysły swoich akolitów. Może winien zastanowić się, czy aby nie pomylił klubów?

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „Może winien zastanowić się, czy aby nie pomylił klubów?”

  Nie, panie autor – nie pomylił! Właśnie hartuje się „lewicy” kolejny jej kandydat na prezydenta w przyszłych wyborach…
  J… was pies.

 2. wywindowałeś Czarzasty tych gnoi z wiosny i razem a oni cię w nagrodę powieszą wespół z solidaruchami

 3. W roku 1945 ziemie niegdyś należące do Polski WYZWALAŁA ARMIA CZERWONA!!! To że weszliśmy w sowiecką strefę wpływu mówi fakt konferencji pokojowych,na których to zostaliśmy sprzedani przez Wielką Brytanię i USA Stalinowi i faktycznie straciliśmy niepodległość aż do wyjścia ostatniego rosyjskiego żołnierza w latach 90tych. Co ciekawe w okresie PRL u -Polska rozwijała się jako niezależny byt i była w pierwszej 10tce światowych producentów np zboża, czy stali! Dziś jesteśmy krajem montowni i taniej siły roboczej!. Solidarność dopięła swego i calkowicie zlikwidowała Polską gospodarkę (8000 zakładów hut,kopalni, zakładów włókienniczych itp poszło pod młotek!).Dziś gdy stacjonuje u nas wojsko USA wyjęte spod prawodawstwa polskiego faktycznie znów straciliśmy niepodległość -nie tylko gospodarczo,politycznie (nadskakiwanie Dodaldowi Trumpowi) lecz militarnie bo podlegamy pod rozkazy sojusznicze-TU ARMII USA.
  Niszczenie pomników Armii Czerwonej jako wyzwoliciela jest niestosowne!
  Rozumiem zdjęcie sierpa i młota, lub zmiana formy samego pomnika, ale negowanie faktu historycznego świadczy,że świat oszalał!

 4. Portal Strajk zaczyna uprawiać retorykę GP czy GPC, tylko w drugą stronę! Nie wstyd wam pisać takich bredni? Trzeba powiedzieć sobie wprost. O wyzwoleniu Europy po II wojnie Światowej możemy mówić, tylko w kontekście Francji, Belgii, Holandii czy Włoch a nie Polski! Dlaczego…odpowiedź jest prosta. Wyzwolenie oznacza usunięcie okupanta z terenów wyzwolonych i przejęcie tych regionów przez uprawnione rządy tych krajów! Z tym się wiąże między innymi wyjście wojsk sprzymierzonych z tych regionów! Tymczasem w przypadku Polski było inaczej. Wojska które nas jak to mówicie wyzwoliły, same zostały zainstalowane na naszym terytorium, mało tego dokonywały pogromów na swoich niedawnych sojusznikach. Chyba nie muszę wam przypominać o aresztowaniach AK przez NKWD czy haniebny proces 16 nastu! Fakty historyczne mówią wprost, to nie było raczej wyzwolenie a oswobodzenie z rąk niemieckiego okupanta!

  1. Panie Histeryk.
   Pan się lecz! Na nogi bo głowie i tak już nic nie pomoże.
   Kierując się taką logiką, obecnie jesteśmy okupowani przez USA… Podobnie jak państwa ,,zachodu” o których waść pisałeś, a w których znajdują się bazy wojskowe jankesów.

  2. Aresztowania AK dokonywały się, bo AK nie chciała się rozbroić. Trudno sobie wyobrazić, aby AK mogła dalej działać, skoro nie uznawała zwierzchnictwa miejscowych władz polskich, a jedynie bezprawne władze w Londynie. Jeszcze trudniej sobie wyobrazić działanie AK na terenach za zmienioną granicą, której to zmiany AK nie uznawała. Ba, w rozkazach wprost zakazywano dalszego pościgu za Niemcami.

   Za to całe mnóstwo żołnierzy AK postąpiło mądrzej niż ich dowództwo. Wystarczyło po prostu wstąpić do Wojska Polskiego i walczyć dalej z Niemcami. W 1 Armii Wojska Polskiego w szczytowej chwili odsetek byłych żołnierzy Armii Krajowej wynosił 40%. W 2 Armii Wojska Polskiego jeszcze więcej. W Kołobrzegu byli powstańcy warszawscy uczyli swoich towarzyszy broni walki w mieście. Podobnie było w Berlinie. Żołnierze ci zapisali się chwalebną kartą, a nie jak ci z procesu szesnastu, którzy tylko jątrzyli.

   Tymczasem dowództwo AK wzywało do bojkotu poboru do Wojska Polskiego, nie uznawało władz Polski, nie uznawało zmiany granic, chcieli działać samowolnie, nawet nie chcieli walczyć dalej z Niemcami itp.

   Właśnie w procesie szesnastu chodziło m.in. o utrzymywanie oddziałów Armii Krajowej na tyłach Armii Radzieckiej. Gen. Okulicki, ostatni komendant główny AK, w procesie szesnastu z rozbrajającą szczerością zeznał, że… od Powstania Warszawskiego (!) myślał o udziale Polski z Niemcami w wojnie przeciwko Związkowi Radzieckiemu. To było oczywiste, że taka osoba, mająca pod sobą AK i wprost antyradziecką organizację „Nie”, zostanie uznana za osobę godzącą w bezpieczeństwo Związku Radzieckiego.

 5. Redaktor się dziwi, redaktor nazywa Kopca i jego ugrupowanie „lewicowym”, redaktor – pardon – jest chyba głupszy niż wspomniany Kopiec — tzw. lewicowość Biedronia, jego wesołych kompanów i całej hołoty spod znaku Wiosny oparta jest li tylko na ich umiłowaniu LGBTQWERTY, ich „krocza” (zboczone) uczyniły z nich lewicowców a utwierdzało ich w tym przekonaniu setki braci dziennikarskiej, sam redaktorze masz u siebie ananasa Pietrka N. który z tematów okołokrocznych zrobił sobie znak rozpoznawczy swej „lewicowości”.
  Wbij sobie nadredaktorze Macieju do głowy, że tak postrzega „lewicę” większość społeczeństwa i dlatego wynik każdych wyborów który da jej więcej niż 5% będzie niespodzianką.
  A co do pier.dolenia Kopca nt. mitycznych gwałtów dokonywanych przez radzieckich żołnierzy informuję go iż skrupulatni Niemcy podliczyli gwałcicieli z zachodu którzy ich wyzwolili i wyszło im, że odnotowano ponad 200 tysięcy gwałtów z których urodziło się ponad 80 tysięcy nowych obywateli rzeszy — Francuz, jankes czy Angol też nie od macochy i gwałcić potrafią.
  A co do pier.dolenia Kopca nt. mitycznego złodziejstwa armii czerwonej informuję go, że wprawdzie „dzicy ruscy” może i kradli zegarki ale kulturalni Niemcy kradli całe muzea, całe dzielnice, całe miasta i całe państwa przy okazji wyrzynając w pień właścicieli.
  Dalej kibicujcie red. Wiśniowski pseudo lewicy…………..

  1. Temat krocza jest ci wyjatkowo bliski.to juz obsesja i aż dziwne ,że nie udławiłeś się jeszcze swoją obsesją.lubisz bardzo o tym gadać.wypełniasz swoje głębokie gardło właściwie tylko tym tematem.nie boli?ja tam nie wiem ,nie znam sie ,zarobiony jestem.Prawde mówiąc zaczynasz mnie jusz mocno wnerwiac .

 6. dodam, że Armia Czerwona okupowała Polskę do 1993. Dlaczego, choć miała czas, nie podniosła ręki na Jasną Górę. wyjaśni poseł Kopiec przy rocznicy chrztu Polski.

 7. Jeden kopiec wiosny nie czyni.

  Wpis Kopca jednak dla „Wiosny” symboliczny. Ciekawe, co napisze w rocznicę kapitulacji powstania, a jeszcze ciekawsze – w styczniu, w rocznicę wyzwolenio-zniewolenia Warszawy. Może wtedy wyjaśni skąd się wzięła „Polska w ruinie” i jak, mimo odbudowy przez Balcerowicza, przetrwała do drugich rządów PiSu.

  Na miejscu, jest wspomnieć, że Balcerowiczowi uznanie wyrażał i Biedroń, choć pamiętać o Balcerowiczu trzeba, by do transformacji, z którą kojarzy się jego nazwisko, nigdy więcej już nie doszło.

  Taka to wiosna. No nie – umysłowa.

 8. W ogole nie rozumiem powodów oburzenia tym zachowaniem. Przecież Wiosna Biedronia to partia ultraprawicowa (dużo bardziej niż PiS i Konfederacja, nieco mniej niż PO), więc wspomniany poseł postąpił dokładnie tak, jak ultraprawicy przystało.

  1. Bez przesady. To centryści i socliby z zamiłowaniem do LGBeków

  2. Obecny na stronie program Wiosny to generalnie zbiór sloganów, z których bardzo niewiele wynika. Jednak wśród tejże listy ogólników da się znaleźć nieliczne konkrety. Niestety, są one żywcem wyjęte ze środowiska libertariańskich ekstremistów, z którego przedstawicielką chętnie sfotografował się ów poseł. Chodzi tutaj m.in. o ZNIESIENIE kontroli skarbowych. A teraz proszę powtarzać – Wiosna to centryści i socliby…

 9. Czy to aby nie jest sobowtór Herr Flicka z serialu „Alo,
  alo” ? Zdjęcie z facjatą Pana Posła bardzo mi tamtą figurę serialową przypomina. Nie mówiąc o poglądach……

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Oświęcim: zniknęły nazistowskie bazgroły. Zamalowali je sprawcy, w ramach resocjalizacji

Swastyka i symbole SS nie szpecą już muru cmentarza żydowskiego w Oświęcimiu. Zamalowani j…