Ministerstwo Sprawiedliwości chce zaostrzyć represje wobec osadzonych w zakładach karnych. Już niebawem placówki mają przypominać karne obozy, a osoby odbywające wyroki będą pozbawione podstawowych praw.

PiS nie ma litości dla więźniów / pixabay.com
PiS nie ma litości dla więźniów / pixabay.com

Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny pokazuje, że „socjalny” i „wrażliwy charakter” tej formacji był jedynie elementem marketingowym kampanii wyborczej. Tym razem rząd postanowił pogorszyć warunki życia obywatelom przebywających w więzieniach. Jak podaje serwis RMF FM, plany ministerstwa zakładają utworzenie programu prac przymusowych, którym miałaby zostać objęta ponad połowa osadzonych.

PiS zamierza obniżyć koszty funkcjonowania gospodarki, dostarczając na rynek pracy ok. 45 tys. pozbawionej możliwości stawienia oporu siły roboczej. Jak na razie nie wiadomo, czy więźniowie będą kierowani wyłącznie do prac w sektorze publicznym, czy też z ich na poły niewolniczej harówki będą mogli korzystać również właściciele prywatnych firm. Resort poinformował jedynie, że głównymi beneficjentami takiego rozwiązania mają być samorządy.  Wójtowie i starostowie zyskają możliwość sięgnięcia po więzienne brygady pracowników w razie zapotrzebowania na pracę przy budowie dróg, chodników, czy remontach infrastruktury publicznej i sprzątaniu miast. Osoby niezdolne do prac fizycznych mają opiekować się seniorami, chorymi i niepełnosprawnymi. Nie podano jednak, jakie będą kryteria orzekania takiej niezdolności.

Projekt, który powstaje pod okiem wiceministra Patryka Jakiego, zawierać będzie również szereg pomysłów na uprzykrzenie życia więźniów na terenie samych zakładów penitencjarnych. Z cel i świetlic mają zniknąć telewizory oraz odtwarzacze dvd, a osadzeni nie będą mieli prawa do prowadzenia życia seksualnego, gdyż reforma zakłada też likwidację tzw. cel miłości, w których obecnie odbywają się widzenia intymne. „Pobyt w więzieniu ma nie być przyjemny” – podaje RMF FM, cytując przedstawiciela ministerstwa.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Co do pracy to jestem ZA a likwidacja reszty spowoduje odwrotny skutek „resocjalizacji” oby odczuł to ten który to uchwalił

    1. I rozbijanie rodzin. Bo gdy dostaniesz 10 latek bez możliwości kontaktu z żoną, po tym czasie ten związek legnie dawno w gruzy, poza tym narosną wszelkie dewiacji, jak mamy afery non stop z księżmi, brak baby i nawet na dziecko się rzuca. Ale obłudny ksiądz się zatrworzył że więziowie mają seks, a że do tej sekty nie dociera że przez celibat zboczeją, to teraz hodowla pedofilów ma ruszyć.

  2. To nie resocjalizacja tylko degeneracja. Dlatego że zamyka się ludzi za bzdurki, naprzykład bo jechał na rowerku po piwku, albo za nie płacenie alimentów i nikogo nie interesuje że nie ma. Co czwarty siedzi niewinnie, na śledczaku, większość po czasem latach wychodzi lub Sztrazburg uniewiewinia. W polsce ktoś kogoś pomówi można trafić do puchy na śledczy na wiele lat. Najwięcej spraw do Sztrazburga jest z polski. I teraz ci ludzie, a takich jest w więzieniu najwięcej, na nich prawdziwi kryminaliści się pastwią. W latach 70 były masowe gwałty, właśnie widzeniami intymnymi ten proceder zlikwidowano. Z nudów rośnie przemoc, tak więc więcej trupów wyjedzie z zakładu, bo bez telewizji czy gier będą się ciągle lali. I tak ludzie giną i tak codziennie przed aresztem jest kilka razy karetka pogotowia. A to właśnie wywożą tych co trudno ich określić nawet bandytami. Proponuje posadzić Pisowców, normalni ludzie po takich warunkach powychodzą tak okaleczeni, że wtenczas naprawdę będziemy się bać gdy kogoś będą wypuszczać.

  3. Akurat „cele miłości” nie znikną, po prostu się przeniosą w inne miejsca. Jak mawiał znany mi „pensjonariusz”: „worek na ch… i w d…, i w d…”.

  4. I bardzo dobrze. Więzienie to więzienie, a nie noclegownia. W szpitalach za telewizję trzeba płacić. Wstyd, że w więzieniach telewizję mieli za darmo, chociaż są skazani.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…