Justyna H. uważa się za ofiarę spisku „Gazety Wyborczej”. Jest przekonana, że powinna zostać uniewinniona. – Sprawa nie jest zawieszona, co mnie osobiście szokuje. Po wydaniu opinii przez Ministerstwo Sprawiedliwości, że akt oskarżenia jest słabo przygotowany, proces powinien być wstrzymany. Jak ustaliliśmy dziś z moim adwokatem – tak się jednak nie dzieje. 5 października mam się stawić w sądzie – powiedziała H. cytowana przez Radio Wrocław.  Z kolei poseł Adam Andruszkiewicz, były szef Młodzieży Wszechpolskiej, który do Sejmu dostał się dzięki obecności na liście Kukiz’15, złożył interpelacje, w której zasugerował, że śledztwo jest szykanowaniem uczestników patriotycznej demonstracji. Kolejna rozprawa w sprawie Justyny H. odbędzie się 5 października br.

Rozpoczęła się natomiast rozprawa innego antybohatera zdarzeń z 27 września 2015 roku. Piotr R. spalił wówczas manekina przypominającego Żyda. Jest oskarżony o nawoływanie do nienawiści przeciwko narodowi żydowskiemu. Nacjonalista utrzymuje jednak, że kukła symbolizowała konkretną osobę, a mianowicie znanego finansistę George’a Sorosa. W obronie R. stanął również jeden z policjantów. – Widziałem, że Piotr R. podsycał ogień, ale nie potwierdzam, żeby wykrzykiwał antysemickie hasła – mówił podczas przesłuchania.  Niedowierzaniem na taką interpretacje reaguje inny świadek – Artur Hofman, redaktor naczelny miesięcznika Słowo Żydowskie, który zeznawał przeciwko Rybakowi. – Żydzi, których znam zareagowali z niebywałym oburzeniem i lękiem – mówił w sądzie – Niektórzy z nich nadal mają na przedramionach numery z Auschwitz, a ta kukła jednoznacznie symbolizowała ortodoksyjnego Żyda. Nie miała żadnych cech pana Sorosa, jak twierdzi oskarżony – stwierdził Hofman.

Na demonstracji, w której niemal dokładnie rok temu wzięło udział 4 tys. osób, pełen nienawiści tłum skandował m.in. „Cała Polska śpiewa z nami, wypierdalać z uchodźcami” czy „Islamiści pedofile”. Obecny był również transparent skierowany do ówczesnej premier. „Za zdradę narodu spotka cię kara, zawiśniesz na sznurze ty kurwo stara” – głosił zamieszczony na nim napis.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Gdyby Justyna H. – ujowa zajęła się pierwowzorem nazwiska, nie wyczyniałaby takich głupot.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Seria zabójstw politycznych w Meksyku. Mafia przeciw lewicy

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Meksyku doszło do 64 morderstw działaczy społecznych …