czerwony sztandar

Gdy opadły wyborcze emocje i wiemy już, że Lewica uzyskała poparcie na poziomie nieco ponad 12 proc., można pokusić się o podsumowania w redakcyjnym gronie. Maciej Wiśniowski przyznaje, że liczył na wyższy wynik – dlaczego więc się nie udało i co zrobić, żeby za cztery lata elektorat socjaldemokratów miał jeszcze większe powody do radości? Według Małgorzaty Kulbaczewskiej-Figat kluczowe będzie to, co parlamentarna reprezentacja Lewicy zrobi… poza murami Sejmu. Gdzie jest prawdziwe pole do działania dla aktywistek i aktywistów Razem, SLD oraz Wiosny? I jaką strategię powinna przyjąć Lewica wobec innych partii opozycyjnych, gdy rozlegną się na nowo okrzyki o potrzebie jednoczenia się w antypisowskim froncie?

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. to że ktoś występuje pod nazwą „lewica” nie przesądza jeszcze, że jest lewicą… w ogóle uważam, że start w wyborach to rodzaj bezsensownej i szkodliwej legitymizacji wrogiego lewicy kapitalistycznego systemu

  2. Tak, słaby wynik neoliberałów z Platformy cieszy. Niestety Konfederacja dobija kilka procent poparcia dla strony neoliberalnej.

    Ważne też, że dobre wyniki uzyskały też Lewica i PSL. Większość konstytucyjna dla PiSu nie byłaby dla nas korzystna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Świat wielobiegunowy czyli jaki?

Przedstawiamy wykład dr. Jacka Uczkiewicza na konferencji pt. „Narodziny świata wiel…