Mieszkańcy wyszli na ulice stolicy Włoch, skandując „Chcemy domów!” i „Uchodźcy to nie terroryści!” po tym, jak wyrzucono 800 osób z budynku opustoszałego biurowca.

Marsz w obronie wyrzuconych przeszedł ulicami Rzymu wczoraj, dwa dni po tym, jak włoska policja zmusiła 800 migrantów z Etiopii i Erytrei do opuszczenia nielegalnie zajmowanego pustostanu – starego biurowca przy dworcu Termini. Uchodźcy posłuchali, ale na znak protestu przez cały piątek koczowali z dziećmi i z dobytkiem na placu przed budynkiem. Gdy funkcjonariusze chcieli zmusić ich do opuszczenia placyku, wywiązała się przepychanka. W ruch poszły butelki i kamienie. Jak podają lokalne media, obie strony dopuszczały się przemocy.

W sobotę przeciwko wyrzucaniu migrantów protestowali lewicowi działacze, udział w marszu wzięli też niektórzy uchodźcy z biurowca przy Termini. Na transparentach mieli napisy „Chcemy domów!” oraz „Uchodźcy to nie terroryści!”. W demonstracji sprzeciwu wzięło udział w sumie kilka tysięcy osób.

Protesty przyniosły skutek, ponieważ wczoraj media podały, że włoskie MSW zakazało wyrzucania migrantów z nielegalnie zajmowanych budynków jeżeli nie mają oni zapewnionego lokalu zastępczego, gdzie mogliby się zatrzymać na czas trwania procedury ubiegania się o azyl we Włoszech.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Kapitał to zbijają spekulanci i kamienicznicy na nędzy mieszkaniowej. Tu chodzi po prostu o to, że ludzie potrzebują dachu nad głową, nawet jak nie są tak biało-katoliccy jak ty. A że umieją o niego walczyć i okazywać sobie internacjonalistyczną solidarność, to tylko pozazdrościć.

    1. na bandytyzm imigrantów nie trzeba było długo czekać w Rimini 4rech bandytów zgwałciło i pobiło Kobietę Polkę

    2. No to niech ci demonstranci dadzą im swoje domy, dodatkowa rodzina się przecież zmieści. Albo chociaż niech wybudują. We Włoszech jest dość miejsca na pół Nigerii.

    3. Niech Pan zaprosi do siebie jakąś rodzinę z Afryki co potrzebuje dachu nad głową. Jest takich miliony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Koalicji Lewicy może grozić rozpad. Jest kłótnia o „jedynkę” do PE

W cieniu politycznej burzy, koalicja Lewicy staje w obliczu niepewnej przyszłości. Wzrasta…